REKLAMA

Właśnie stałeś się posiadaczem swojego wymarzonego mieszkania, ale przed Tobą jeszcze masa pracy związanej z remontem? Stoisz przed ważnym wyborem: farba do ścian, czy piękne tapety? Chcielibyśmy uzmysłowić Ci, dlaczego tapeta ścienna to dobry wybór, oraz, że tapety pokojowe są naprawdę łatwo dostępne, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: tapety Kraków, by znaleźć interesującą Cię ofertę.

Tapetowanie nie należy do najłatwiejszych czynności, ale jeśli już poświęcisz na to swój czas, to efekt będzie z pewnością wyjątkowy. Nie osiągniesz go, malując ściany na jeden kolor. Tapety dają całą masę możliwości przez wzgląd na różnorodność wzorów, ale to nie jedyne ich zalety.

  1. 3 powody, dla których warto wybrać piękne tapety
  2. jak samodzielnie tapetować?

3 powody, dla których warto wybrać piękne tapety

Jeśli chcesz, by tapeta szara czy kolorowa dobrze leżała na ścianie musisz ją odpowiednio przygotować. W przypadku gdy jest ona wzorzysta, trzeba ją dobrze dociąć, a później dopasować wzór. Twoim obowiązkiem jest również dobranie odpowiedniego kleju. Nie jest to zadanie łatwe i czasem lepiej skorzystać z usług profesjonalisty, szczególnie jeśli nie masz zbyt wiele cierpliwości. Jeżeli jednak znasz się na rzeczy, z powodzeniem dasz sobie radę sam. A dlaczego warto stawiać na tapetę?

Po pierwsze, daje ona jedyną w swoim rodzaju możliwość nadania pomieszczeniu wyrazu. Może nie masz pojęcia, jak bardzo bogata jest oferta tapet. Możesz to szybko sprawdzić, wpisując wybraną frazę, np.: tapety kraków. Widzisz tę mnogość wzorów? Można się zachwycać, prawda?

Po drugie, tapeta dla chłopca czy dla dziewczynki może sprawić, że dziecko pokocha swój pokój. Piękne tapety, z wymarzonymi wzorami to idealne rozwiązanie do dziecięcego królestwa.

Po trzecie, tapety pokojowe dbają o odpowiednią akustykę. W pomieszczeniach z pomalowanymi ścianami pojawia się często efekt echa. To nieprzyjazny efekt uboczny.

Jak samodzielnie tapetować?

Najpierw trzeba wybrać tapetę, a później dopiero odpowiedni klej. Ściana, którą mamy tapetować musi być gładka, czysta i sucha. Jeśli na ścianie są jakieś pęknięcia lub ubytki, trzeba je wcześniej wyrównać masą szpachlową. Następnie, po wyschnięciu, szlifujemy wszelkie nierówności i niedoskonałości. Następnie gruntujemy powierzchnię za pomocą specjalnej emulsji lub rozcieńczonego z wodą kleju do tapet. Z wszystkich ścian oczywiście wyjmujemy również gwoździe, wkręty i kontakty.

Wybierz tapetę, odpowiednią do wnętrza. W łazience, czy w kuchni z pewnością sprawdzi się inna tapeta, niż w pokoju. Na koniec zadbaj o odpowiedni klej i zaopatrz się w całą masę cierpliwości. Efekt z pewnością będzie powalający.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki