SP nr 11 w Jaworznie podsumowała wydarzenia związane z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery, które miały miejsce w szkole.

REKLAMA

A działo się wiele. Od 21 do 30 października namacalnie i wszystkimi zmysłami doświadczaliśmy, co to są pasje, profesja i powołanie. Zaproszenie przyjęło wielu gości m.in. animator kultury, historyk, pielęgniarka, florystka, zawodowy żołnierz, dietetyczka, komandor marynarki wojennej, strażacy.

Na zakończenie 29 października odbyło się spotkanie ze spadochroniarzami i miłośnikami militariów, które pozwoliło uczniom zetknąć  się raz jeszcze z rzemiosłem wojskowym, ale również z zamiłowaniami ludzi do zbierania i gromadzenia przedmiotów
z przeszłości. Były różne rodzaje spadochronów, opowieść o tym, jak się skacze ze spadochronem, a także oglądaliśmy broń, radiostacje, mundury, hełmy i wiele innych rzeczy używanych w wojsku, a wszystko to dzięki Grupie Rekonstrukcji Historycznych „Południe” Polskim Spadochroniarzom Wojskowym.

Natomiast w środę, 30 października uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą i doradcą zawodowym wybrali się do UKS Fair Play Jaworzno. Podczas pobytu w klubie uczniowie spotkali się z mistrzem bilarda Bogdanem Wołkowskim, który bardzo chętnie odpowiedział na wszelkie pytania uczniów oraz zaprezentował mnóstwo bilardowych trików. Na koniec spotkania został rozegrany konkurs dziewczyny kontra chłopcy. Po zaciętej rywalizacji wygrały dziewczęta.

źródło: SP nr 11

- REKLAMA - Zewnętrzne linki