Komplet medali dla Jaworznickiej Szkoły Walki Bushido

W miniony weekend w Katowicach odbyły się XV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. Jaworzno między innymi reprezentowała Szkoła Walki Bushido – Rio Grappling Club.

REKLAMA

Brazylijskie jiu jitsu jest mieszanką sportów takich jak właśnie jiu jitsu, zapasy oraz judo. Koncentruje się na walce w parterze z jednym przeciwnikiem. Sport ten ma swoich zagorzałych zwolenników, czego dowodem była liczba zawodników startujących na mistrzostwach. Pośród 1700 wojowników wystartowało siedmiu z Jaworznickiej Szkoły Walki Bushido. Trzech z nich zdobyło medale.

W kat. mastrers 1 (niebieskie pasy) brązowy medal zdobył Adrian Michałek. Srebro przypadło dla Jana Zygadlewicza – to kat. 53 junior. Największym sukcesem okazał się debiut jaworznianki na mistrzostwach. Matylda Szpindor w finałowej walce zdeklasowała przeciwniczkę na punkty i w kat. 52 junior zdobyła cenny złoty medal. Wielkie serce i chęć do nauki – tak o postawie młodej zawodniczki mówi trener Sławomir Kowalczyk (3. Dan w JJ, purpurowy pas w BJJ).

Do Mistrzostw Polski w BJJ zawodników przygotowali trener Sławomir Kowalczyk oraz 2. trener Grzegorz Jabłoński, posiadacz pierwszego w Jaworznie czarnego pasa w tej dyscyplinie. Jaworznicka szkoła jest filią ogólnoświatowej Rio Grappling Club. Razem zdobyli aż 16 medali, co dało im 2 miejsce drużynowo. Gratulujemy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki