Jak wybierać prezenty dla hobbystów? Kilka wskazówek

prezenty
prezent
REKLAMA

Prezenty związane z naszymi zainteresowaniami cieszą najbardziej. Kiedy podarujemy bliskiej osobie podarunek związany z tym, co kocha, na pewno poczuje się doceniona. Wybranie prezentu dla hobbysty może wydawać się trudne – nic bardziej mylnego!

Znajdź informacje o zainteresowaniach bliskiej osoby

Nawet jeśli bliski interesuje się czymś, z czym nie masz nic wspólnego, wystarczy zdobyć na ten temat kilka informacji. Jeśli boisz się spytać o zainteresowania osobiście (w końcu niespodzianka nie może wyjść na jaw!), spytaj rodzinę czy przyjaciół danej osoby. Wtedy dowiesz się, co związanego z danym hobby cieszy Twojego bliskiego najbardziej, a to – pomoże Ci w poszukiwaniach.

Celuj w oryginalne prezenty!

Załóżmy, że Twój bliski jest podróżnikiem – myśląc o prezencie, pewnie na pierwszą myśl przychodzi Ci mapa. Zwykła mapa nie jest jednak wyszukanym prezentem, dlatego warto wycelować w oryginalny prezent! Takim niezwykłym pomysłem, w przypadku podróżnika, jest mapa zdrapywana. Zdrapywanie to świetny sposób na zaznaczenie odwiedzonych miejsc: mówimy NIE nudnemu wbijaniu pinezek w tradycyjne mapy! Innym ciekawym pomysłem może okazać się np. zegar z mapą w tle tarczy. W tego typu prezent dla podróżnika można zaopatrzyć się w sklepie 4gift.

Nie myśl “on ma za dużo rzeczy związanych ze swoim hobby”

To jedna z najdziwniejszych myśli, która w ogóle się nie sprawdza. Przecież hobbysta kocha swoją pasję tak mocno, że ucieszy go każda niespodzianka z nią związana. Osobę zainteresowaną kotami ucieszy na przykład kolejny upominek z wizerunkiem kota – to nieważne, że ma już podobnych ozdób kilkadziesiąt. To naprawdę nieistotne, jak szeroka jest wiedza hobbysty na temat jego zainteresowań; i tak będzie cieszył się z prezentu. Z pewnością oryginalny upominek zostanie doceniony i spotkasz się z radosną reakcją. Pomyśl o tym, jak Ty cieszyłbyś się z prezentu związanego z Twoją pasją. A być może w przyszłym roku sam możesz się takiego spodziewać – bo ktoś będzie chciał się odwdzięczyć za swój wspaniały podarunek!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki