REKLAMA

Elektrownia słoneczna w twoim domu? To możliwe!

Obecnie coraz więcej wiemy o ciężkiej sytuacji ekologicznej, która dotyczy zarówno Polski, jak i całego świata. Warto czerpać informacje na ten temat i aktywnie na nie reagować – najlepszym sposobem na zmianę obecnego stanu są zmiany, które może wywołać każdy z nas. Polski rząd powołał do życia projekt Mój Prąd, który ma na celu ułatwienie obywatelom instalacji pozwalającej na korzystanie z energii słonecznej w celu pozyskiwaniu prądu.

  1. Dofinansowania dla każdego – jak to wygląda?

  2. Warto się pospieszyć, ale mądrze

  3. Dlaczego warto zdecydować się na zmianę źródła energii elektrycznej?

Dofinansowania dla każdego – jak to wygląda?

Projekt Mój Prąd oficjalnie ruszył 23 lipca 2019 roku. To akcja mająca na celu stopniowe ograniczanie stosowania nieekologicznych źródeł energii elektrycznej. Projekt działa na zasadzie niesienia pomocy osobom, które zdecydowały się na instalację paneli fotowoltaicznych w celu zmniejszenia zużycia energii z sieci elektrycznej. Na projekt przeznaczony jest około jeden miliard złotych – 5000 złotych na pojedynczą instalację. Na twoim domu w stosunkowo niedużej cenie może powstać mała elektrownia słoneczna. Dotacji podlegają przede wszystkim same panele fotowoltaiczne, przynależne do systemu mikroinstalacje fotowoltaiczne (nieprzekraczające 10 kW) oraz koszty procesów związanych z montażem instalacji. Dofinansowanie dotyczy jedynie osób, które takiego jeszcze nie otrzymały i nie posiadają paneli słonecznych – są to środki przeznaczone wyłącznie na produkty, które powstały w ciągu 2 lat (licząc od początku momentu rozpoczęcia prac montażowych). Poznasz więcej szczegółów szukając w wyszukiwarce Google hasła fotowoltaika dofinansowanie 2019 lub klikając w link.

Dlaczego warto zdecydować się na zmianę źródła energii elektrycznej?

Decydując się na instalację paneli fotowoltaicznych zapewnisz sobie stałe źródło energii elektrycznej – niezależne od wszelkich prac konserwacyjnych i usterek przy publicznej sieci elektrycznej (czasowe wyłączenia są szczególnie częste poza granicami większych miast). Jedną z najważniejszych korzyści jest fakt, że korzystając z takich technologii przyczyniasz się do pomocy w ochronie naszej planety przed zanieczyszczeniami – każda farma fotowoltaiczna jest całkowicie bezemisyjna. Bardzo dużym atutem jest również fakt, że po tego rodzaju inwestycji twoje rachunki za prąd bardzo zmaleją, a jest nawet możliwe, abyś zaczął zarabiać sprzedając swój niewykorzystany prąd do sieci elektrycznej. Montując panele fotowoltaiczne elektryk podłączy je w taki sposób, aby po wykorzystaniu całej zgromadzonej energii instalacja płynnie przełączała się na tryb poboru z sieci publicznej. Natomiast w przypadku pozostania nadmiaru niewykorzystanej energii ta może zostać sprzedana. Aby system był wydajny warto jest dobrać odpowiedni sprzęt – ten znajdziesz na przykład analizując odpowiednio panele fotowoltaiczne ranking.

Warto się pospieszyć, ale mądrze

Dotacje są niestety są ograniczone ilością przeznaczonej na nie gotówki oraz czasem. Warto przeanalizować dokładnie obecny rynek proponowanych produktów tego typu. Tytaniany wapnia to inaczej perowskity – znakomicie przewodzą prąd i pochłaniają energię ze światła słonecznego. Polska firma oferuje panele wykorzystująca taki materiał w produkcji. Jest on bardziej wydajny niż dotychczas stosowane tworzywa oraz zapewnia większą elastyczność i sprawia, że panele są tańsze w produkcji. Przekłada się to również na ostateczną cenę takich urządzeń.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki