REKLAMA

Jeśli chcemy mieć wytrzymałą podłogę o nieprzeciętnych walorach estetycznych, to jak najbardziej warto zainteresować się mozaiką drewnianą. Dawniej wiodła prym w halach produkcyjnych, a dziś w salonach. Jest to oryginalne rozwiązanie, dostępne w wielu wariantach. Jeśli ktoś szuka tańszej alternatywy dla tradycyjnego parkietu, to parkiet przemysłowy będzie świetnym wyborem. Posiada on wiele zalet, które warto poznać.

Mozaika drewniana – co należy o niej wiedzieć?

Drewniana podłoga kosztuje, ale można zredukować wydatki, decydując się na parkiet przemysłowy, który powstaje z drewnianych odpadków. Przekłada się to na niższą cenę. Mozaika drewniana charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie, odkształcenia i na wilgoć. Idealnie sprawdza się w pomieszczaniach o dużym natężeniu ruchu. Nie bez powodu mówi się na mozaikę drewnianą parkiet przemysłowy. Nazwa ta wynika z tego, że dawniej kładziono ją na podłoże w halach i pomieszczeniach produkcyjnych. Mozaika drewniana wyróżnia się nietypowym układem lamelek. Mamy tutaj do czynienia z drobnym wzorem drewna ze względu na to, że lamelki są małe. Skleja się je ze sobą, przez co powstaje wielobarwna podłoga. Lamelki mogą być ułożone w różny sposób – prostopadle czy równolegle. W zależności od naszych preferencji mamy do wyboru lamelki tworzące wzór jodełki lub szachownicy. Wykończenie takiego parkietu przemysłowego wygląda podobnie jak innej podłogi drewnianej. Używa się olejów, wosków i lakierów. Chociaż mozaika drewniana – https://home100.pl/mozaiki-drewniane jest uniwersalnym rozwiązaniem, to najlepiej prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych i rustykalnych.

Co przemawia na korzyść mozaiki drewnianej?

Mozaika drewniana ma wiele zalet. Pierwszą nich jest oczywiście jej unikalny design. Po jej ułożeniu zyskujemy wielobarwne kompozycje, które same w sobie stanowią niebanalną dekorację. Walory estetyczne to jednak nie jedyna zaleta. Taki parkiet przemysłowy jest bardzo odporny na odkształcenia, pękanie i zarysowanie. Nie trzeba też martwić się o utratę pierwotnego koloru. Jako, że jest to produkt drewniany, posiada właściwości antystatyczne, jest miły i ciepły w dotyku. Kolejną korzyścią płynącą z posiadania mozaiki drewnianej jest wyciszenie pomieszczenia, gdyż dobrze pochłania dźwięki. Ponadto tłumi drgania podłoża. Wykładając posadzkę mozaiką, zyskujemy dodatkową warstwę izolacji termicznej. Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest także szybkość w montażu. W przypadku parkietu przemysłowego nie układa się go bezpośrednio na podłożu. Mamy gotowe fragmenty mozaiki, przyklejone do siatki lub papieru, które układa się taśmowo. Jak widać, montaż nie jest problematyczny ani czasochłonny. Dodatkowo mozaika drewniana jest tańsza od tradycyjnego parkietu.

Mozaikę drewnianą można ułożyć nie tylko w salonie czy holu, ale nawet w kuchni czy łazience. Wystarczy wybrać taki parkiet przemysłowy, który został wykonany z egzotycznego gatunku drewna. Jest on znacznie bardziej odporny na działanie wilgoci niż mozaika z drewna krajowego. Do dyspozycji mamy kilkadziesiąt gatunków egzotycznych i kilkanaście krajowych. Wybór drewna posadzkowego ma wpływ nie tylko na wygląd, ale też na cenę i wytrzymałość.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki