Zła passa Victorii 1918 Jaworzno

W sobotnim spotkaniu przy Krakowskiej Victoria 1918 Jaworzno kolejny raz pokazała, jak nie powinno się grać. Po meczu z MKS-em Libiąż gospodarze tracą kolejne punkty w walce o jak najwyższą pozycję wadowickiej ligi okręgowej.

REKLAMA

To już trzecia porażka Victorii  z rzędu, a druga u siebie. Co gorsze Victoria z meczu na mecz gra coraz słabiej i na razie nic nie zapowiada poprawy formy zawodników. Porażkę z silnym Garbarzem można jeszcze usprawiedliwić, natomiast dwie porażki z beniaminkami okręgówki nie powinny się przytrafić. Spotkanie z Libiążem oglądała garstka najwierniejszych kibiców “biało-zielonych”. Lepiej w mecz weszli goście, którzy rozgrywali lepsze piłki. W 17. minucie spotkania objęli prowadzenie po strzale z prawej strony. Uderzenie z ostrego kąta na drugi słupek okazał się za trudny do wybronienia przez bramkarza Victorii, a Wojciech Grudziński mógł zapisać na swoim koncie celne trafienie. Kolejne minuty to także przewaga gości. Goście podwyższyli prowadzenie za sprawą Kamila Patera. Peter skorzystał z okazji po centrze z prawej strony i zgraniu piłki głową
i wślizgiem pokonał bezradnego Madeję. Victoria do przerwy zaprezentowała się bardzo słabo z nielicznymi strzałami, mijającymi bramkę Libiąża. W przerwie trener Victorii dokonał dwóch zmian, które miały ożywić poczynania Victorii, jednak to goście w 54. minucie podwyższają wynik spotkania, kiedy idealne podanie ze środka pola dostaje Łuczak
i strzałem w krótki róg pokonuje ponownie Madeję. Ostatnie 30 minut spotkania należały do Victorii. Najpierw pewnie karnego na gola zamienia Barnaś, a ten sam zawodnik w 80. minucie główką z najbliższej odległości pokonuje golkipera gości – Łowca . Przez ostatnie 10 minut spotkania Victoria próbowała doprowadzić do remisu, jednak brakowało  umiejętności technicznych w wykończeniu sytuacji bramkowych i to goście wywożą komplet punktów z Jaworzna.

Victoria 1918 Jaworzno – MKS Libiąż 2:3 (0:2)
Grudziński 17′, Pater 32′, Łuczak 54′, Barnaś 63′, 80′

VICTORIA 1918 : MADEJA ( Br), WESECKI, CHRAPEK, BARNAŚ, GEMBALA ( kpt), NOWAK ( 46′ ICHA), LEŚ, ŁYP, GAJDA, DARKOWSKI, PALIAN ( 46′ ORAWSKI).
Trener : Kijewski Tomasz .

LIBIĄŻ : ŁOWIEC ( Br), SAMUŚ, CELMER, PATER, ADAMCZYK ( 67′ LEWARCZYK), GRABOWSKI ( 88′ POTOCZNY), ŁUCZAK, GRUDZIŃSKI, LICKIEWICZ, KUBAŃSKI (90″JAGŁA), KORBA ( 74″ PYTLOWSKI).
Trener: Jakub Korba .

zółte kartki : Barnaś, Orawski, Adamczyk, Samuś, Korba

Sędzia główny : Tymoteusz Kraska, asystenci :Florian Ficek , Sławomir Wiecheć
( Wadowice )

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki