XXVIII Spotkania Teatralne – „Arcydzieło na śmietniku” Sachsa

Teatr Rozrywki i Formacja Artystyczna Kandyd 2 zaprezentowały na tegorocznych Spotkaniach Teatralnych komedię Stephena Sachsa „Arcydzieło na śmietniku”. Dodać należy, że komedia oparta jest na prawdziwych zdarzeniach.

REKLAMA

Widownia w Teatrze Sztuk bawiła się znakomicie. Nie bez powodu pytamy więc co właściwie gwarantuje sukces tego spektaklu? Akcja sztuki prześmieszna. Oto starzejąca się eks-barmanka kupuje za trzy dolary pewien obraz. Jest przekonana, że to bardzo cenny oryginał uznanego autora. Tytuł nieco bałamutny, kto wywala arcydzieła na śmietnik?

Spektakl skrzy się śmiesznymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami. Praca nad taką sztuką to zapewne dla aktorów świetna zabawa. I tego nie da się ukryć, aktorom gra przychodzi łatwo, żadnych męczarni w ich pracy się nie dopatrzy.

Zdarza się, że czasem o swych pomysłach pomyślimy „o, jakie mądre”, po pewnym czasie o tych samych „o, jakie głupie”. Czy przytrafia się aktorom potraktować tak pomysły sceniczne?

Wniosek ze spektaklu taki: sztuka to to, co nam się rzeczywiście podoba i czyni nasze życie piękniejszym. Prawda, że wcale to nieskomplikowane, nic tylko ze sztuką obcować.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki