REKLAMA

Zdrowy tryb życia to droga, którą współcześnie wybiera coraz więcej osób. Dzieje się tak za sprawą coraz głośniejszych dyskusji o modyfikowanych produktach, które są nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia, ale ich produkcja przyczynia się także do zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Zdrowy tryb życia to droga, którą współcześnie wybiera coraz więcej osób. Dzieje się tak za sprawą coraz głośniejszych dyskusji o modyfikowanych produktach, które są nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia, ale ich produkcja przyczynia się także do zanieczyszczania środowiska naturalnego. Zdrowy tryb życia to jednak nie tylko odpowiednio zbilansowana dieta – by nasz organizm dostał prawdziwego zastrzyku pozytywnej energii, niezbędny jest także skrupulatnie opracowany plan treningowy. Ten powinien być natomiast przygotowany przez specjalistę, który uwzględni nasze parametry fizyczne, aktualny stan zdrowia i oczekiwania dotyczące końcowego efektu ćwiczeń.

Dieta – pierwszy krok do zdrowego trybu życia

Pierwszym krokiem na drodze do zdrowego trybu życia jest ustalenie odpowiedniej diety, która powinna być skonstruowana w oparciu o plan treningowy. Intensywna aktywność fizyczna wymaga dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych – samodzielne opracowanie diety bywa trudne, dlatego warto w takim przypadku zgłosić się do specjalisty. Dotychczas najczęściej wybieranymi fachowcami byli dietetycy, ale współcześnie coraz więcej trenerów personalnych zajmuje się nie tylko planowaniem treningu, ale także dostosowywaniem diety do specyfiki wykonywanych ćwiczeń. To nie tylko korzystne rozwiązanie pod względem finansowym, ale także organizacyjnym – wszelkie zmiany wprowadzane w ćwiczeniach można od razu zmodyfikować w jadłospisie.

Aktywnie w Katowicach

Siłownie na świeżym powietrzu pojawiają się w coraz większej ilości polskich miast. Plenerowe strefy aktywności fizycznej to świetny sposób na spędzenie aktywnego lata, kiedy temperatura wciąż zachęca do wyjścia z domu. W jesienno-zimowe wieczory trening chętniej wykonujemy w nowoczesnych siłowniach, które posiadają zdecydowanie więcej profesjonalnego sprzętu niż siłownie plenerowe. Tu pojawia się pytanie – którą siłownię wybrać i jakie ćwiczenia wykonywać, by osiągnąć wymarzone rezultaty? Wsparcie profesjonalisty jest dla początkujących osób niezastąpione. Treningi personalne w Katowicach, Krakowie czy Poznaniu to propozycja dla każdego, kto wizyty na siłowni traktuje jako jeden z etapów nowego, zdrowszego trybu życia.

Trener personalny w Katowicach

Decydując się na skorzystanie z usług trenera personalnego, warto pamiętać o tym, że będzie to osoba towarzysząca przy każdym treningu – istotne jest zatem by nawiązać z trenerem specyficzną więź bazującą na zaufaniu i wierze w przekraczanie własnych możliwości. Trener personalny to nie tylko najlepsza motywacja podczas regularnych ćwiczeń, ale także nieocenione wsparcie w kwestiach dietetycznych czy motywacyjnych – w Katowicach tak kompleksową pomoc zapewnia Body Factory prowadzone przez trenera personalnego Łukasza Nowakowskiego.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Regularna aktywność fizyczna połączona z odpowiednio zbilansowaną dietą to nie tylko pozytywna zmiana dla ciała, ale i dla ducha. Pełnowartościowe posiłki i odpowiednio wykonywane ćwiczenia poprawią Twoje samopoczucie i dodadzą dodatkowej porcji energii – wkrocz na zdrową ścieżkę życia już dziś i rozpocznij przygodę z treningiem personalnym w Katowicach!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki