Klub Relax zaprasza na koncert ANKH

Klub Relax zaprasza na koncert grupy ANKH, który odbędzie się 28. 09 . 2019 o godz. 19.00

REKLAMA

Ankh to kultowa kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 r.. Bazą twórczości zespołu jest rock progresywny, jednak muzycy czerpią z bogatego źródła muzyki improwizowanej, klasycznej, a także jazz rocka.

Pierwszym sukcesem grupy było zdobycie głównej nagrody na II Rock Festiwalu w Kielcach w lipcu 1993 roku. Miesiąc później zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie, na którym otrzymał niemal całą pulę nagród. Został też dwukrotnie laureatem Złotego Bączka, czyli nagrody publiczności festiwalu Przystanek Woodstock. Miało to miejsce w latach 1996 i 1997.

27 lutego 2008 roku zespół Ankh otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Pod koniec marca 2018 roku, po dłuższej przerwie, ukazał się nowy album grupy pt. „Tu jest i tam jest”, na który składają się utwory zarejestrowane na przestrzeni lat 2004-2017.

Ankh ma na swoim koncie w sumie pięć albumów studyjnych, a także trzy koncertowe, w tym jeden nagrany w Rio de Janeiro. Zespół wystąpi w składzie: Piotr Krzemiński – śpiew, gitara Michał Pastuszka – gitara, Krzysztof Szmidt – bas, Joanna Chudyba – skrzypce, Jan Prościński – bębny.

BILETY: przed dniem koncertu 30 zł, w dniu koncertu: 40 zł.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki