REKLAMA

Decyzja o wyborze drewnianej podłogi to dopiero początek. Od jej ostatecznego wyglądu zależy nie tylko konkretny gatunek drewna, czy wybarwienie, ale i także samo ułożenie desek. W przypadku drewna dębowego warto rozważyć kilka propozycji, które powinny być dopasowane do konkretnego stylu. Sprawdź, kiedy deska dębowa wygląda najbardziej efektownie.

Deska dębowa do nowoczesnych wnętrz

 

W nowoczesnych projektach wnętrz chętnie wykorzystuje się minimalizm. Deska dębowa, która ma być dopasowana do współczesnej stylistyki, może być ułożona klasycznie wzdłuż, w jodłę klasyczną lub francuską. Są to najpopularniejsze i najprostsze formy montażu deski dębowej, ale jednocześnie doskonale podkreślające drewnianą strukturę.

Deska dębowa prowadza do wnętrza harmonię, a kierując ją w stronę padającego światła, można znakomicie podkreślić naturalną strukturę drewna. Wraz z prostymi lub industrialnymi, czyli bardziej wyrazistymi meblami, taka podłoga stworzy perfekcyjny i zrównoważony układ.

Deska podłogowa dębowa w klasycznej aranżacji 

Jeśli podłoga ma pasować do klasycznego wystroju lub być jednym z elementów aranżacji utrzymanym w tradycyjnej stylistyce, najlepiej wybrać wzór jodły. Deska dębowa idealnie sprawdza się w tym ułożeniu. Do wzoru jodełki polecane są podłogi o praktycznie każdym zabarwieniu (jasnym, klasycznym, ciemnym). W ofercie firmy Barlinek, czołowego, światowego producenta podłóg warstwowych, warianty w autorskich kolekcjach dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych do wyboru. Dzięki połączeniu eleganckiego układu i szlachetnego charakteru drewna, ułożona w ten sposób podłoga będzie wyśmienicie dopełniać każde gustownie urządzone wnętrze. Decydując się na wzór jodełki, można wybrać wersję klasyczną lub francuską. Deska podłogowa dębowa w strukturze jodełki jest nawiązaniem do ponadczasowej klasyki. Jasny odcień drewna będzie dodatkowo optycznie powiększał wnętrze, a delikatny zarys słojów i sęków nie przytłoczy całej aranżacji.

Na zdjęciu: Dąb Caramel Jodła Klasyczn 130 – Barlinek

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki