Czym się charakteryzuje nowoczesne oświetlenie do sypialni?

REKLAMA

Nowoczesne oświetlenie w sypialni musi być nie tylko modne i świetnie się prezentować, lecz powinno także – a może wręcz przede wszystkim – być w pełni funkcjonalne. Powinno zapewniać Ci możliwość dobrania mocy światła do Twoich aktualnych potrzeb. O czym musisz pamiętać?

Nastrojowo i relaksująco na co dzień

Jak dowiedzieć się można z bloga hurtowni elektrycznej Alkan, sypialnia to przede wszystkim pomieszczenie, w którym potrzebujesz nastrojowego, dyskretnego światła, które sprzyja wieczornemu wypoczynkowi. Dobrze jest więc zadbać tu o dyskretne punkty świetlne, które delikatnie rozjaśnią pomieszczenie. Ciekawym pomysłem jest na przykład montaż całorocznej dekoracji z niewielkich lampek, które jeszcze kilka lat temu zdobiły właściwie wyłącznie choinki w okresie świątecznym, a dziś są stałym elementem wystroju różnych wnętrz.

Opcja dla czytelników

Jeżeli jednak uwielbiasz przed snem poczytać książkę czy gazetę, warto zdecydować się także na lampkę nocną w mniej lub bardziej tradycyjnej odsłonie. Dziś niekoniecznie musi mieć ona postać faktycznej lampki z trapezowym kloszem, którą ustawisz na stoliku nocnym. Możesz bowiem wybierać spośród montowanych do ściany ruchomych kinkietów, które nadadzą wnętrzu luksusowego wyglądu. Ciekawą opcją jest też montaż podtynkowych oczek ścianie znajdującej się za wezgłowiem łóżka – będą one rzucały światło na czytany przez ciebie tekst, nie oślepiając Cię przy tym.

Odpowiednio jasno w razie potrzeby

Nie ma jednak co ukrywać – także w pokoju, w którym głównie śpimy, potrzebne jest nam czasem nieco intensywniejsze światło. Na jasne, górne oświetlenie warto więc zdecydować się niezależnie od tego, czy będziesz go potrzebować wyłącznie podczas gruntownych porządków, czy też będziesz korzystać z niego znacznie częściej – na przykład spędzając w łóżku długie zimowe wieczory czy pijąc przy stojącym w sypialni stoliku pierwszą poranną kawę zimą, kiedy wielu z nas wstaje znacznie wcześniej niż słońce. Przy projektowaniu ostatecznego wyglądu tego pomieszczenia warto jednak rozważyć różne opcje montażu sufitowych źródeł światła.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki