Cenne punkty dla Ciężkowianki

W sobotę 14 września
LKS Ciężkowianka Jaworzno rozegrała spotkanie z Wisłą Jankowice. Mecz w ramach szóstej kolejki chrzanowskiej A klasy powiązany był z XXI Memoriałem Jana Ciołczyka. Przed meczem drużyny otrzymały okolicznościowe puchary.

REKLAMA

Mecz od samego początku rozgrywany był pod naciskiem ciężkowickiego „Walca”. Już w 17 sekundzie, po udanym pressingu, Psioła przejmuje piłkę, a następnie dośrodkowuje do Warzechy. Ten otwiera wynik spotkania. Gospodarze, idąc za ciosem, napierali na przeciwników. Podczas jednej z akcji w polu karnym upadł, podcięty Psioła, więc sędzia wskazał na jedenasty metr. Przed szansą na zdobycie kolejnej bramki dla ciężkowiczan stanął Biel. Jego strzał okazał się nieskuteczny i Kossakowski nie miał trudności z zablokowaniem piłki. Kolejnego karnego sędzia podyktował po drugiej stronie boiska. Wódz strzelił i tym samym wyrównał wynik spotkania. Groźnych akcji było naprawdę wiele. Tylko słupki i poprzeczki stawały na drodze uderzanych piłek, więc te strzały obu drużyn należy uznać za niecelne.

Druga połowa spotkania również przyniosła wiele emocji kibicom, zebranym na stadionie Ciężkowianki. Gospodarze starali się podwyższyć wynik i ta sztuka udała się Mateuszowi Radomskiemu. Po jego strzale z dystansu piłka odbiła się od obrońcy, co całkowicie zmyliło golkipera gości. Wynik spotkania na 3:1 ustalił Warzecha, który strzelił z bliskiej odległości.

Siódma kolejka spotkań już w najbliższą środę. Ciężkowianka Jaworzno w wyjazdowym meczu zmierzy się z Wisełką Rozkochów.

LKS Ciężkowianka Jaworzno – LKS Wisła Jankowice 3:1 (1:1)
Warzecha 1′ (1:0), Wódz 20′ (1:1), M. Radomski 58′ (2:1), Warzecha 67′ (3:1)

Ciężkowianka: Ciołczyk, D. Radomski, Barański, Prażmowski, M. Radomski, Wożniak, Pieczka, Biel, T. Warzecha, Psioda, K. Warzecha, zm.: Chrząścik, Dziurowicz, Molenda, Skórnicki.

Wisła: Kossakowski, Miziołek, Kucia, Milewski, Pierzchała, Hudzik, Wódz, Dryja, Krawczyk, Winiarski, Siłakiewicz, zm.: Radwan, Niziołek, Ruczyński, Łyszcz.

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki