Funkcjonariusze jaworznickiej drogówki przeprowadzili  działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. W czasie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili na drodze w sumie 30 wykroczeń. 

REKLAMA

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów. Tego dnia mundurowi ujawnili w sumie 30 wykroczeń, z których większość popełnili.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m.in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie wręcz należy wypatrywać (spodziewać się) osób korzystających z jednośladów i traktować ich po partnersku.

info/foto

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nie przypominacie jakie obowiązki ma pieszy który chce przejść przez jezdnię.Nie tylko kierowcy są winni.Piesi przez takie akcje są utwierdzani w przekonaniu że tylko kierowcy mają uważać oni nie.Jest masę zdażeń gdzie piesi nie uważają wchodzą z komurką przed nadjeżdżający pojazd ale to zawsze kierujący pojazdem jest winny.To jest chore.

  2. I owszem, piesi nierzadko są winni. Moje dzieci nierzadko ratowały mi życie podczas pobytu w Anglii. Wiadomo, trudno od razu przestawić się na odmienny ruch. Tym nie mniej przypominam mój przypadek. Skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej i Oświęcimskiej w Chrzanowie. Mam zielone światło. Wkraczam śmiało, bardzo szybko znajduję się za połową jezdni i dopiero wtedy zostaje na szczęście niegroźnie, ale boleśnie potrącony przez samochód osobowy. Kierowca był ewidentnie winny.