W 40 minut pociągiem do Krakowa. Minister z wizytą w Szczakowej

Na liczniku będzie 160 km/h, a podróż z Jaworzna do Krakowa zajmie około 40 minut. W 2020 roku końca dobiegnie inwestycja, której efektem będzie szybkie połączenie kolejowe pomiędzy Katowicami i Krakowem.

REKLAMA

Na tej trasie znajduje się modernizowana stacja w Szczakowej. W minioną sobotę spotkali się tam Minister Adamczyk, wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, a także prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel. Wspólnie obejrzeli nowe, lokalne centrum sterowania.

Jest to miejsce, z którego dyżurni, wspierani przez systemy komputerowe, obsługują urządzenia sterowania ruchem. To zapewnia bezpieczną i sprawną jazdę pociągów.

Na stacji Jaworzno Szczakowa wymieniono już 7 km toru, 7 km sieci trakcyjnej, 33 rozjazdy oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Prace te realizowane są w ramach modernizacji linii Kraków – Katowice, której wartość to prawie 2 mld zł.

Nowe, szybkie połączenie ma stanowić godną alternatywę dla ruchu samochodowego. Pasażerowie linii kolejowych dotrą na miejsce nie tylko równie szybko i w komfortowych warunkach, ale ten środek transportu będzie też znacznie bardziej ekologiczny.

Zakończenie prac planuje się na rok 2020. Wtedy najszybsze pociągi pokonają trasę z Katowic do Krakowa w około godzinę.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE