Trzech pijanych kierowców i rozbite samochody – policyjne podsumowanie weekendu

To był pracowity weekend dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

REKLAMA

Aż trzech pijanych kierowców, rozbite samochody, zatrzymane prawa jazdy oraz sprawy skierowane do sądu. 

W nocy z 26 na 27 lipca prowadzony przez nietrzeźwego 19-latka citroen uderzył w płot jednej z posesji przy ul. Długoszyńskiej w Dąbrowie Narodowej. Jak wykazało badanie – 19-latek miał 1,5 promila alkoholu we krwi. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przed sądem stanie również kierowca samochodu dostawczego, zatrzymany do kontroli w sobotę rano. Funkcjonariusze podczas rozmowy z 49-latkiem poczuli od niego alkohol, po przeprowadzonym badaniu trzeźwości okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy, grozi mu też do 2 lat więzienia.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze doprowadziło w sobotę do kolizji opla z przydrożnym słupem. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się służby ratownicze, policja oraz pogotowie energetyczne. Oprócz kierowcy, w pojeździe znajdowało się dwoje dzieci. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierujący pojazdem został ukarany mandatem.

Również w sobotę doszło do zdarzenia na ulicy Obrońców Września 1939, tym razem winną zdarzenia okazała się mieszkanka Mysłowic, która nie dostosowała prędkości do warunków na drodze. Kierująca toyotą straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w bariery energochłonne. Sprawczyni została ukarana mandatem.

W niedzielę około godziny 21.00 dyżurny jaworznickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym poruszającym się ul. Sobieskiego. Patrol namierzył wskazany pojazd na ul. Jagielońskiej 41-letni jaworznianin w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę po pijanemu stracił prawo jazdy.

info: KMP Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki