Poradnik dla nauczycieli: jak przygotować się do nowego roku szkolnego?

REKLAMA

Szkolnictwo i edukacja to obszary, w których zmiany zachodzą wyjątkowo dynamicznie. Największe wyzwanie, jakie stoi przed pracownikami instytucji edukacyjnych to przede wszystkim trzymanie ręki na pulsie w kwestii wszelkich nowych regulacji prawnych i programowych. O czym każdy nauczyciel powinien pamiętać, przygotowując się do nowego roku szkolnego?

Szybkie i wygodne szkolenia? To możliwe!

Szkolenia dla nauczycieli nie muszą być czasochłonne, trudne do zorganizowania i wymagające poświęcenia kilku dni pracy na rzecz dojazdów. Coraz popularniejszym rozwiązaniem ze względu na wygodę i oszczędność czasu są szkolenia online – można zrealizować je z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i komputera.

Wakacje są świetnym czasem, by przypomnieć zasady organizowania wycieczek i omówić nowe obowiązujące regulacje. W ofercie szkoleń dla nauczycieli ECRK LEX znajdą oni między innymi warsztaty, wyczerpujące właśnie ten temat. Szkolenie pt. “Organizacja wycieczek szkolnych, czyli wszystko o… nowych zasadach, bezpieczeństwie i dokumentacji” szczegółowo wyjaśnia wszelkie zmiany w zasadach organizacji i dokumentacji wyjazdów, poruszając także tematy z zakresu bhp i bezpieczeństwa uczestników. Kompendium wymaganej wiedzy zostało zawarte w pół godzinnym filmie opracowanym przez ekspertów – to ogromna oszczędność czasu, który każdy nauczyciel musiałby poświęcić na własnoręczne szukanie i przede wszystkim weryfikowanie informacji.

Pozyskiwanie i porządkowanie informacji

Nie mniej ważną kwestią niż zdobywanie nowej wiedzy jest także codzienna, systematyczna praca z danymi i ich porządkowanie. I tu z pomocą przychodzi ECRK LEX. W serwisie znajdziemy gotowe wzory dokumentów i elektroniczne publikacje ułatwiające codzienną pracę zawodową. Dostępne w zaledwie kilka minut od kliknięcia „Zamów”. Niezwykle istotne z punktu widzenia nauczycieli oraz dyrektorów informacje kryją się także w sekcji „Akty prawne”. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego koniecznie trzeba zapoznać się ze wszystkimi nowymi regulacjami, które mogą mieć bezpośredni wpływ na wykonywaną pracę. Co ważne, nie musimy martwić się o ich wiarygodność – na stronę trafiają jedynie oficjalne i sprawdzone wiadomości.

Jak uporządkować sobie wszystkie niezbędne informacje przed rozpoczęciem roku szkolnego? Ta kwestia dotyczy przede wszystkim wychowawców klas, dla których ECRK LEX przygotowało szkolenie „Zadania i obowiązki nauczyciela i nauczyciela-wychowawcy na początku roku szkolnego”. Z jego pomocą każdy wychowawca szybko i wygodnie zdobędzie wymaganą wiedzę, by jak najbardziej sprawnie wkroczyć we wrześniu w nowy rok szkolny.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki