Nowy singiel Piotra Skałki i Andaredy

Przeciętny niemuzykujący śmiertelnik podejrzewa artystów-muzyków o to, że mają “parcie na szkło”, marzą im się czerwone dywany, ścianki, nagrody i szalejąca publika.

REKLAMA

O co idzie w muzykowaniu Piotra Skałki lidera jaworznickiej grupy Andareda?

Do najbardziej oryginalnych nazw zespołów zaliczyć można nazwę angielskiego zespołu, który przyjął nazwisko pewnego XVIII-wiecznego angielskiego agronoma. Nie mniej osobliwa jest nazwa Andareda.

Jaworznianin Piotr Skałka to wokalista, instrumentalista, współzałożyciel progresywnej grupy Zespół Przypadkowy. Potem wokalista i współtwórca grupy Blockheads, której singiel „Metanoja” okupował wiele list przebojów. Skałka to autor tekstów i muzyki. Czy inspiracji poszukuje nieszablonowo, niczym pewien artysta znany z uwielbienia dla mitologii ludów germańskich?

Następnie zespół Blockheads już pod nazwą Andareda podpisał kontrakt płytowy z Metal Mind Production. Tam wydano ich płytę „W pobliżu rzeczywistości”. To album wysoko oceniony przez wydawnictwa branżowe. Obecnie zespół pracuje nad kolejną płytą. Zapowiada go nagrany ostatnio singiel „Dostrzeganie”.

Jeden z utworów zespołu prezentowany był w największej radiostacji polonijnej w USA. Apetyt na nowe sukcesy rośnie. Co w najbliższych planach zespołu? Czy marzy się artystom wielka trasa koncertowa i Męskie Granie?

Z tekstów piosenek wynika niezbicie to, co gra artyście w duszy, o czym myśli, co go wzrusza.

Życzymy miłym artystom dalszych muzycznych sukcesów, a jest w nich – jak pisano – talent i intelekt, co sukces powinno gwarantować.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki