Last minute – na co zwrócić uwagę?

REKLAMA

Last minute to oferta kusząca jak żadna inna wakacyjna propozycja. Spontaniczna decyzja, atrakcyjna cena i wymarzona destynacja. Czy może być piękniej? Trudno wyobrazić sobie ciekawszą propozycję, warto jednak na moment (ale tylko na moment) powstrzymać przypływ endorfin i na chłodno przyjrzeć się ofercie. Dzięki temu można uniknąć przykrych rozczarowań i postawić na kupno tej oferty, która naprawdę jest tego warta.

  1. Pogoda
  2. Region i miejscowość
  3. Hotel

Pogoda

Wakacje to moment, kiedy każdy z urlopowiczów marzy o gorących plażach, bezchmurnym niebie i wysokiej temperaturze. Trochę automatycznie część osób zakłada, że każdy zagraniczny kierunek zakłada taką piękną pogodę, a to niestety nieprawda. Nie wszystkie oferty biur podróży korespondują z najbardziej idealnymi terminami na zwiedzanie danego regionu. I bardzo dobrze. Jest bowiem część osób, która z przyjemnością skorzysta z nieco mniej upalnej pogody, a pora deszczowa nie będzie im przeszkadzać. Ważne jest jednak, aby zdawać sobie z tego sprawę, a jeśli nie jest się pewnym – popytać znajomych, którzy byli w danym regionie albo sprawdzić pogodę w internecie. Ważne, ten aspekt dotyczy tak ofert last minute, jak i propozycji katalogowych.

Region i miejscowość 

To drugi ważny aspekt, który należy sprawdzić. Oczywiście w przypadku doskonale znanych i bezpiecznych regionów, nie trzeba szczególnie zagłębiać się w panującą tam sytuację polityczną. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że sytuacja na świecie zmienia się dość dynamicznie i wczasy, które były super bezpieczne jeszcze 4 lata temu, teraz już takie być nie muszą. Zupełnie osobną sprawą jest natomiast sprawdzenie samej miejscowości. Ludzie na wakacje jeżdżą z różnymi potrzebami – jedni chcą odpocząć w ciszy i spokoju, inni pragną imprezować, jeszcze inni aktywnie spędzać czas. Warto dopytać o charakterystykę miejscowości. To nie wina biura podróży, a klientów – jeśli wybiorą ofertę niezgodną z ich oczekiwaniami.

Hotel

Dla wielu jeden z najważniejszych aspektów podróży. Jego poziom nie zawsze jest jednak tak oczywisty, a w internecie nadal krążą kultowe opowieści o miejscówkach, które nie miały nic wspólnego z prezentacją w katalogu biura. Takie historie to już rzadkość, natomiast trzeba pamiętać, że trzygwiazdkowy hotel z Turcji nie oznacza tego samego co trzygwiazdkowy hotel w Hiszpanii. Podobnie jest w ofertą all inclusive. W niektórych miejscach będzie ona znacznie przekraczała oczekiwania gości, w innych – może przykro zaskoczyć. Warto jednak postarać się uzyskać w tym temacie możliwie dużo informacji. Niezależnie czy to majówka, wakacyjny last minute czy kompleksowa oferta zimowego wyjazdu. Kto pyta, mniej błądzi.

 

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Już od tylu lat na lasty wyjeżdżam więc wiem na co muszę uwagę zwracać. Dosłownie za kilka dni lecę enterem na Kanary, udało się wypatrzeć ciekawą ofertę.. W Polsce strasznie zimno to trzeba jechać się gdzieś wygrzać.