Szanowni Państwo, dzięki Waszemu zaufaniu, przez ostatnie 4 lata pełniłem funkcję posła na Sejm RP. Obecna kadencja parlamentarna dobiega końca, dlatego czuję się zobowiązany, aby przedstawić Państwu sprawozdanie z mojej działaności oraz efekty podejmowanych przeze mnie inicjatyw.

REKLAMA

Dlatego też przygotowałem w formie folderu, wyciąg z najważniejszych projektów i inicjatyw, które wspierałem bądź inicjowałam w mijającej kadencji. Folder, który mam nadzieję, wielu z Państwa w ostatnich dniach, miało okazję znaleźć w swojej skrzynce pocztowej. Jeśli są miejsca, gdzie tradycyjna dystrybucja zawiodła, na co nie do końca mam wpływ, uprzejmie zapraszam do odwiedzenia mojego biura poselskiego lub internetowego profilu poselskiego na platformie Facebook, gdzie również pełna treść jest dostępna.

Nie sposób w formie felietonu wymienić wszystkich aktywności, które złożyły się na pełne opracowanie. Dlatego pozwólcie Państwo, że przytoczę kilka najważniejszych danych dotyczących sejmowej aktywności.

W swojej pracy kieruję się zasadą dostępności, a drzwi mojego biura poselskiego są zawsze otwarte. Jako poseł wielokrotnie zabiegałem o realizację spraw i rozwiązanie problemów, z którymi zgłaszaliście się do mnie. Od początku kadencji przygotowałem blisko 900 interpelacji i zapytań, które skierowałem do premiera i ministrów, zabierając 167 razy głos z mównicy sejmowej. Co czyni mnie najaktywniejszych posłem w regionie wg zestawienia sejmowego.

Na Państwa prośbę i w Waszym imieniu podjąłem również ponad 500 interwencji w instytucjach publicznych. W moim biurze poselskim blisko 500 osób skorzystało z bezpłatnych porad prawnych.

Pełniąc funkcję posła staram się rzetelnie i sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Do tej pory uczestniczyłem w ponad 7 tys. głosowań, osiągając blisko 97% frekwencji. Obecnie w sejmie pracuje w komisjach ds. Energii i Skarbu Państwa oraz Polityki Senioralnej.

Staram się być blisko ludzi i nie ograniczać się do pracy za biurkiem. Tylko takie działanie ma sens. Dlatego chętnie włączam się w pomoc zarówno w kwestiach indywidualnych spraw Jaworznian jak i we wsparcie naszych stowarzyszeń i organizacji.

Całe swoje zawodowe życie związany jestem z branżą górniczo-energetyczną. Dlatego też w Sejmie pracuję m.in. w komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. To tutaj skutecznie zabiegałem o świadczenia pieniężne dla wdów i sierot górniczych oraz ochronę miejsc pracy osób zatrudnionych w spółkach Grupy Tauron m.in. Tauron Wytwarzanie i Tauron Wydobycie.

Jednym z najważniejszych obszarów mojej działaności jest wspieranie osób starszych i niepełnosprawnych. Uważam, że obowiązkiem nas wszystkich jest dbanie o rozwój nowoczesnej polityki międzypokoleniowej. Zajmuję się tym na co dzień w sejmowej komisji Polityki Senioralnej. Doświadczenie, życiowa mądrość i energia starszych pokoleń to potencjał nie do przecenienia!

Aktywnie wspieram wszelkie programy profilaktyki zdrowotnej. Robię to od lat, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki antynowotworowej. Straciłem mamę z powodu nowotworu, mam więc bardzo silną osobistą motywację, by zachęcać i przypominać: Badajmy się! Dlatego też byłem jednym z inicjatorów kampanii „Pokonaj raka piersi” oraz „Koperty Życia” w Jaworznie i diecezji sosnowieckiej. Wsparcie dla WOŚP? Zdecydowanie TAK! Od wielu lat gram z Orkiestrą i będę grał „do końca świata i jeden dzień dłużej”

Mam nadzieję, że przygotowane sprawozdanie spotka się z Państwa zainteresowaniem. To cztery lata wypełnione pracą na rzecz Jaworznian i wypełnione szeregiem pozytywnie rozwiązanych problemów i spraw naszych mieszkańców. Jestem do Państwa dyspozycji.

Jeśli chcecie abym zajął się sprawą, która jest dla Was ważna proszę o kontakt pod adresem pawel.bankowski@sejm.pl, w mediach społecznościowych lub pod nr tel 793-143-000. Zachęcam do odwiedzenia mojego biura poselskiego, gdzie możecie Państwo skorzystać również z bezpłatnych porad prawnych.

Paweł Bańkowski

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki