XIII Jaworznicki Konkurs Matematyczny – nagrodzeni

Przeciętny śmiertelnik dodaje i odejmuje bez trudności, ale już całki i równania różniczkowe choćby i zwyczajne to czarna magia. Taka matematyka to już wyższa szkoła jazdy dla wtajemniczonych. Sami biegli w matematyce startowali w XIII Jaworznickim Konkursie Matematycznym.

Uczniowie kl. VI nagrodzeni m. I – III
REKLAMA

Nagrody najlepszym wręczono 3 czerwca na gli w Teatrze Sztuk. Poziom konkursu do łatwych nie należał. Trzeba się było nagłowić i nawymyślać, żeby uporać się z konkursowymi zadaniami.

Co matematyk to inny indywidualny sukces i inne matematyczne trudności. Każdy matematyk to taki naukowy indywidualista.

O swoich wyróżniających się w matematyce uczniach nauczyciele matematyki mają opinie bardzo pochlebne. Mówią, że to „megamózgi” zaskakujące sposobami rozwiązywania zadań, na dokładkę logiczni i sprytni.

Dodajmy, że matematycy to pewnie bardzo grzeczni naukowcy, nie może być inaczej skoro wymyślili dosłownie matematykę dyskretną.

W konkursie zmagało się 52 uczniów z kl. IV, 50 uczniów z kl. V, 28 uczniów z kl. VI, 26 uczniów z kl. VII, 46 uczniów z kl. VIII, 30 uczniów z kl. III gimnazjum, oraz uczniowie jaworznickich liceów i CKZiU na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Uczniowie kl. IV nagrodzeni m. I – III
Uczniowie kl. VI nagrodzeni wyróżnieniami
Uczniowie kl. VII nagrodzeni miejscami I- III
Uczniowie kl. VIII nagrodzeni miejscami I – III
Uczniowie kl. III gimn. nagrodzeni miejscami I – III
Uczniowie liceów i CKZiU nagrodzeni wyróżnieniami
- REKLAMA -


Zewnętrzne linki