Plakaty i plansze – niskobudżetowe sposoby na dekoracje mieszkania

REKLAMA

Zwłaszcza osoby młode, wynajmujące pokoje lub mieszkania – jak uczniowie czy studenci, nie dysponują środkami pozwalającymi na przeprowadzenie we wnętrzu kompleksowego remontu. Kolejną przeszkodą jest również brak możliwości ingerowania w wynajmowaną przestrzeń. Bardzo często właściciele mieszkań nie zgadzają się na malowanie lub permanentne ozdabianie ścian. Wprowadzając się do nowego miejsca, warto jednak w jakiś sposób nadać mu charakteru i sprawić, że zacznie wyglądać domowo oraz zapraszająco. Plansze oraz plakaty na ścianę stanowią bardzo dobrą opcję dla wszystkich osób o niewysokim budżecie. Wszechstronność podobnych dodatków pozwala dopasować i zaaranżować je w pomieszczeniu o dowolnym wystroju.

Tani sposób na dekoracje mieszkania

W przeciwieństwie do malowania ścian lub ozdabiania pomieszczeń przy pomocy tapety, plakat na ścianę może być nie tylko tanią, ale również łatwym do wprowadzenia urozmaiceniem. Warto również pamiętać, że aby plakat prezentował się we wnętrzu stylowo i ze smakiem, warto uzupełnić go o pasującą ramkę. Dlaczego? Nawet najlepszej jakości wydruk, nie będzie wyglądał we wnętrzu elegancko, jeśli zostanie niedbale przyklejony do ściany. Eksponując plakaty, warto zastanowić się nad odpowiednim dla nich miejscem na powierzchni ściany lub – jeśli wiercenie otworów i wbijanie gwoździ nie wchodzi w grę, dobrać dla dekoracji miejsce na półce lub nawet podłodze. Puste pomieszczenia, z niewielką ilością mebli można bardzo ciekawie zaaranżować, nawet jeśli dysponuje się niewielkim nakładem finansowym. Większy, oprawiony w ramkę plakat można ustawić na podłodze, np. w pobliżu stolika kawowego lub łóżka. Zestawiać można ze sobą wydruki w różnym stylu, klimacie, kolorze i rozmiarze, dzięki czemu powstanie niewielka galeryjka prezentująca zainteresowania oraz gust mieszkańca danego pomieszczenia.

A może plansze na ścianę?

Plansze na ścianę to rozwiązanie nieco mniej uniwersalne, ponieważ warto dostosować je do charakteru wnętrza, ale za to równie dobrze pozwala odmienić wygląd przestrzeni. Jest to wydruk naniesiony na płócienny materiał. Na górnym i dolnym brzegu posiada listewki, dzięki którym materiał pozostaje napięty. Montaż podobnych dekoracji jest prosty, ponieważ wymaga przygotowania jednego wkrętu, gwoździa lub haczyka. Oprawione w ramkę plakaty na ścianę prezentują się nowocześnie i lekko, podczas gdy plansze na ścianę wprowadzają do pomieszczenia klimat retro, zwracając uwagę fakturą oraz formą. Podobne rozwiązania zapewniają wszechstronność, a przy tym nie są drogie. Kilka dobrej jakości wydruków, będzie znakomicie zdobić pomieszczenie. Jeśli plakaty się znudzą, ramy można wykorzystać ponownie. Dodatki w tej formie nie są również problematyczne, jeśli chodzi o częste przeprowadzki – co dotyczy zwłaszcza osób studiujących. Wbrew panującej opinii, nie trzeba zapełniać wszystkich ścian pasującymi do siebie obrazkami, za to w zupełności wystarczy zainwestować w jeden większy plakat na ścianę lub oryginalną planszę.

Jak niedrogo udekorować mieszkanie?

W pierwszej kolejności zawsze warto przemyśleć rozmieszczenie dekoracji we wnętrzu. Powinny one uzupełniać i zdobić pokój, a zdecydowanie nie przytłaczać nadmiarem deseni czy krzykliwych grafik. Białe ściany mogą stanowić najlepszą opcję, jeśli chodzi o dekorowanie wnętrz wykorzystując plakaty na ścianę. Puste ściany pomalowane na jasne kolory dają najwięcej możliwości, ponieważ dobrze komponują się z dowolnym rodzajem wydruku oraz rodzajem ramy. Decydując się na podobne rozwiązania wybiera się ekonomiczne rozwiązanie – wysokiej jakości plakaty do ramek drukowane są na wytrzymałym papierze, odpornym na blaknięcie kolorów czy powstawanie drobnych uszkodzeń. Jest to więc rozwiązanie nie tylko niedrogie, ale również trwałe. Wedle potrzeb, można zmieniać ramki lub ich zawartość tak, aby móc jak najlepiej podkreślić aktualny styl oraz gust mieszkańców.

Zarówno plansze na ścianę, jak również plakaty do ramek można zamawiać w różnych rozmiarach i wykończeniach. Pozwala to na pełną dowolność, jeśli chodzi o dysponowanie budżetem oraz zabawę stylem wystroju wnętrza. Czasem mniej to więcej, dlatego też inwestując w jeden większy wydruk, można zupełnie zrezygnować z dobierania kolejnych. Mniejsze mieszkania czy pokoje można urządzić wykorzystując do tego celu kilka mniejszych odbitek. Ponownie – można standardowo wieszać je na ścianach lub też nieco bardziej awangardowo, ustawić na półce, szafce lub na podłodze. W towarzystwie doniczki z rośliną, ozdobnych poduszek lub pojedynczych mebli będą wyglądać nowocześnie i nietypowo. Oprawiony plakat na ścianę pozwala również zasłonić ewentualne uszkodzenia na ich powierzchni – jeśli szybki remont, szpachlowanie i malowanie nie stanowią opcji, miejsca z zabrudzoną lub odpryśniętą farbą można sprytnie zamaskować przy pomocy gustownego wydruku. Jest to rzecz jasna rozwiązanie tymczasowe, jednak idealnie wpisuje się w potrzeby osób wynajmujących mieszkanie krótkotrwale. Plansze oraz plakaty to przystępny oraz uniwersalny sposób na odmienienie wyglądu swojej przestrzeni.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Moja dziewczyna też myślała nad kupnem takich plansz. Niestety ściany w mieszkaniu nie są w najlepszym stanie. Na remont nas na razie nie stać. Dlatego ostatnio zamówiła na fejsie pracownia sznurka kolorowe poduszki i koc. Jest zachwycona rzeczami i to najważniejsze.