Jawor Team z sukcesami w Myszkowie

W dniach od 14 do 16 czerwca 2019 r. w Myszkowie odbył się – w kategorii kadetów i juniorów – 43 Międzynarodowy Turniej Bokserski o Czarne Diamenty. Startowało w nim 97 pięściarzy z 32 klubów, w tym trzech zawodników naszego Klubu. Byli to Ksawier Blecharz i Marcel Ptak w kadetach oraz Damian Nicpoń w juniorach. Cała trójka zdała egzamin, może nie wszyscy celująco, ale wstydu absolutnie nie było.

REKLAMA

Ksawier Blecharz – waga 46 kg – po wygraniu pojedynku w ćwierćfinale z Maciejczykiem z GUKS Carbo Gliwice w półfinale musiał uznać wyższość Lewandowskiego z Brześcia Kujawskiego ulegając mu na punkty. Naprawdę bardzo mało brakło do zwycięstwa. Troszkę lepsza kondycja a zwycięstwo dawało finał i walkę o piękny pas mistrzowski czarnych Diamentów.

Drugi kadet, Marcel Ptak – waga 70 kg – okrzyknięty czarnym koniem turnieju. Dostąpił zaszczytu dekoracji pasem mistrzowskim turnieju o Czarne Diamenty. Trzy zwycięskie kapitalne pojedynki dały I miejsce w tym uznanym turnieju. Dwa pierwsze pojedynki to zwycięstwa przed upływem trzeciej rundy na skutek RSC. W pierwszej walce przed upływem trzeciej rundy musiał odejść na chwiejących się nogach do narożnika Melnyk z Ukrainy. Taki sam los zgotował Marcel Słowakowi Valentowi już w rundzie drugiej. Walka o pierwsze miejsce i pas mistrzowski trwała pełne trzy rundy i marzenia naszego wojownika się spełniły. A marzeniami Marcela Ptaka było wzięcie słodkiego rewanżu za porażkę w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim z Karimowem z Klubu BKS Skorpion Szczecin. Po trzech rundach wojny upragnione zwycięstwo Marcela.

Trzeci zawodnik to junior Damian Nicpoń waga 52kg. Damian toczył swój pierwszy pojedynek w swojej karierze pięściarskiej trafiając na Mistrza Słowacji Lorinca. Trzyrundowa wojna, jaką stoczyli obydwaj zawodnicy, spowodowała, że słowacki trener nie mógł uwierzyć, iż nasz reprezentant to debiutant. Przekonał go dopiero widok książeczki zawodniczej naszego Damiana, podczas gdy Lorinc toczył swój 35 pojedynek.
Bardzo udany turniej, gratulujemy całej trójce!

Brawo młodzież Jawor Teamu.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki