Pogoda dopisuje, żar leje się z nieba, a stacje metrologiczne ostrzegają o upałach drugiego stopnia. Jak radzić sobie w taką pogodę?

REKLAMA

Przede wszystkim należy pić dużo wody. Dobrym patentem na szybkie ochłodzenie napoi jest włożenie ich na kilkanaście minut do zamrażalki lub dodanie dużej ilości lodu. Ostatnio modne są również butelki wielokrotnego użycia z wkładami na owoce, które nadają wodzie smak. Latem nic nie może się równać z chłodną lemoniadą.

Okrycie na głowę. Nieodłącznym elementem naszej garderoby, szczególnie gdy wychodzimy z domu w największy upał, powinno być nakrycie głowy. Piękne słomkowe kapelusze, czapki z daszkami czy nawet chustki. Każdy rodzaj ochrony jest dobry.

Przewiewne ubranie. Gdy wychodzimy z domu, warto zadbać o przewiewne, najlepiej w jasnych kolorach ubranie.

Gdy poruszamy się miejską komunikacją, warto wziąć ze sobą wachlarz, wiatraczki na baterie, czy wiatraczki, które można podłączyć do telefonu, czasami wystarczy nawet zeszyt, notes czy teczka. Jeżeli jest taka możliwość, otwórzcie okna i poproście kierowce o otwarcie okien dachowych. W miejscach dusznych i nasłonecznionych, gdzie przebywa dużo osób bardzo łatwo o omdlenia.

Pamiętajcie, by w tak upalne dni nie zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. Temperatura w taki miejscu może nawet sięgać do 50/60 °C

NU

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki