Jaworzniccy policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca miasta, który usiłował zabić bratanka, zadając mu cios nożem w klatkę piersiową. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek nad ranem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 61-letni jaworznianin próbował zabić bratanka w trakcie domowej awantury. Mężczyzna zadał 38-latkowi cios nożem w klatkę piersiową.

Ranny mężczyzna wybiegł z domu i upadł przed posesją, tam też znaleźli go policjanci i wspólnie z medykami udzielili pomocy.

Ranny trafił do szpitala, a jego niedoszły zabójca do policyjnego aresztu. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił 61-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj jaworznicki sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki