Ubezpieczanie nóg i piersi? Zobacz najdziwniejsze ubezpieczenia świata

REKLAMA

O tym, co i za ile ubezpieczają gwiazdy, krążą legendy. Każdy może ubezpieczyć nie tylko części ciała, ale i przedmioty czy pojazdy. Nie brakuje przy tym ciekawych sposobów, by rozszerzyć polisę.

 

Cenne nogi modelki

900 tys. dol. Za nogi i 30 mln za uśmiech – takie kwoty mogą szokować. A jeśli nogi to podstawowe narzędzie pracy wysoko opłacanej modelki, a dzięki uśmiechowi aktorka podpisuje lukratywne kontrakty reklamowe? Wtedy takie kwoty przestają dziwić, a ubezpieczenie części ciała wydaje się racjonalne. Co można umieścić w polisie – najdziwniejsze ubezpieczenia, które wykupują nie tylko gwiazdy, ale i zwykli śmiertelnicy. Okazuje się, że skoczek narciarski czy piosenkarka mogą ubezpieczyć te części ciała, bez których nie mogliby wykonywać zawodu.

Ubezpieczenia dla kierowców

Kierowca rajdowy też może ubezpieczyć części ciała, choć w jego przypadku polisa będzie droższa z uwagi na ryzykowny charakter wykonywanej pracy. Jednak specjalne ubezpieczenie mogą wykupować również inne osoby dużo przebywające za kierownicą. Drobni przedsiębiorcy czy freelancerzy, którzy dużo jeżdżą, do polisy NNW mogą wpisać szkody powstałe przy wsiadaniu do auta, wyładowywaniu towarów, a nawet ubezpieczyć się na wypadek wybuchu pojazdu. Jeśli do samochodu wsiadasz od czasu do czasu, to takie ubezpieczenie pewnie Ci się nie przyda, ale jeśli jeździsz na co dzień, lepiej wykupić rozszerzoną polisę.

Nie tylko ubezpieczenie części ciała, ale i mienia

Aby upewnić się, że impreza z ich udziałem się obejdzie, gwiazdy ubezpieczają części ciała: Ronaldo nogi, a Madonna biust. Miłośnicy muzyki czy sportu też mogą się zabezpieczyć na wypadek, gdyby nie mogli wziąć udziału w koncercie. Okazuje się, że można wykupić polisę od zdarzeń losowych, które uniemożliwią wzięcie udziału w imprezie. Drogi bilet zostanie wówczas zwrócony, a kibic, któremu wypadło ważne spotkanie w pracy lub przytrafił się wypadek, odzyska pieniądze.

Pozostając przy ważnych wydarzeniach – niektórzy ubezpieczają ślub. Wiadomo, że organizacja wesela to miesiące przygotowań. Suknia może zostać zniszczona w pralni a państwo młodzi mogą mieć wypadek na nartach. Niektóre pary wolą się zabezpieczyć na taką ewentualność i wygodnie przełożyć ślub. Ubezpieczyciel pozwoli im wówczas odzyskać całość lub część kosztów poniesionych na stroje czy zaliczek wpłaconych właścicielom sali weselnej.

Ubezpieczenia dla miłośników zwierząt

Fani kotów czy psów narzekają, że prawo wciąż stawia ich pupili nieco niżej od ludzi. Nie każde, bo w dziedzinie ubezpieczeń zwierzęta są traktowane z dużą uwagą. Zapobiegliwi do swojej polisy dokupują koszty leczenia swojego pupila. Nawet wykupując pakiet assistance przy odbieraniu karty kredytowej, niektórzy otrzymują opcję opieki dla kota na czas ewentualnej choroby.

Właściciele większych zwierząt też mogą je ubezpieczyć. Rolnicy mogą otrzymać ofertę polisy na wypadek choroby świni, strusia czy królika. Myśliwi ubezpieczają niekiedy swoje wierne psy łowcze, które mogą paść ofiarą zabłąkanej kuli czy dzikiego zwierzęcia. Jak widać, nie tylko ludzie mogą liczyć na szeroką ofertę ubezpieczeń.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki