Bohater uratował mieszkankę Jaworzna przed oszustami

Godną najwyższej pochwały postawą i niebywałą odwagą wykazał się Pan Piotr, mieszkaniec Jaworzna.

REKLAMA

Pan Piotr w czasie zakupów dostrzegł na jednej z głównych handlowych ulic starszą zapłakaną kobietę. Okazało się, że kobieta ma przy sobie… worek pieniędzy w dosłownym tego słowa znaczeniu. 

Gdyby nie interwencja pana Piotra, kobieta padłaby ofiarą wyłudzenia metodą „na wnuczka”. Przestępcy podszywający się pod funkcjonariuszy policji, pod pretekstem fikcyjnego wypadku drogowego, którego sprawcą miał być wnuk kobiety, chcieli wyłudzić od niej kwotę 200 tys. złotych. Kobieta na umówione telefonicznie spotkanie przyszła ćwierć kwoty, resztę miała wypłacić w banku. Pan Piotr, który jako pierwszy odkrył zamiary oszustów zdołał zawiadomić policję i osobiście uniemożliwił przekazanie pieniędzy oraz doprowadził do ujęcia jednego z naciągaczy.

Za ogromną odwagę i pomoc kobiecie pan Piotr otrzymał specjalne gratulacje od pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie młodszego inspektora Artura Stachańczyka.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają przekazania pieniędzy za wykonanie jakichkolwiek czynności. W sytuacji, gdy ktoś, podając się za funkcjonariusza, prosi o gotówkę w rozmowie telefonicznej, jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze.

foto: KMP Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ