Balkony przy ul. Dalekiej

Mieszkańcy bloków przy ulicy Dalekiej 1, 3 i 5 doczekają się balkonów.

REKLAMA

To, że coś nie zostało ujęte w projekcie budowlanym kilka, czy kilkadziesiąt lat temu nie znaczy, że nie może powstać dzisiaj. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym już w najbliższej przyszłości na ścianach 3 bloków zawisną nowoczesne, lekkie balkony.

Na wniosek lokatorów Spółdzielnia Mieszkaniowa „Górnik” rozpoczęła rozmowy z firmą specjalizującą się w tworzeniu właśnie takich konstrukcji. Wykonawca prowadził już pracę na sąsiednich budynkach. W rozmowach określono ceny, zasady montażu i możliwych terminów realizacji w ramach zasobów Spółdzielni. Dotychczas w ramach składanych wniosków oraz z uwagi na trwające prace termomodernizacyjne, wytypowano trzy budynki – Daleka 1, 3 i 5.

Warunkiem realizacji pomysłu była jednogłośna zgoda wśród mieszkańców bloków przy Dalekiej. Tylko do 15 maja 94 właścicieli mieszkań zdeklarowało chęć posiadania

własnego balkonu co w skali tych trzech budynków stanowi prawie 70 % lokali. Mieszkańcy za nowe balkony zapłacą z własnej kieszeni a dzięki tak licznemu zainteresowaniu, Spółdzielnia wynegocjowała z wykonawcą korzystne warunki finansowe oraz sama zajmie się kwestią projektową oraz techniczną inwestycji.

Niewykluczone, że już w najbliższej przyszłości podobnym placem budowy mogą stać się ściany budynków osiedla Podwale.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki