Wybieramy balustrady do domu i mieszkania

REKLAMA

Balustrady są efektownym elementem dopełniającym każdy taras, balkon czy schody wewnętrzne. Ich zadaniem jest jednak nie tylko zamknięcie przestrzeni, ale przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Balustrady balkonowe, nierdzewne, szklane – to tylko niektóre rodzaje barierek dostępnych na rynku. Które warto wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Z czego tworzy się balustrady balkonowe i poręcze?
  2. Balustrady nierdzewne Gliwice, Rybnik i okolice
  3. Zalety – balustrady nierdzewne Katowice
  4. Balustrady nierdzewne Wodzisław i okolice – ceny

Z czego tworzy się balustrady balkonowe i poręcze?

Zarówno balustrady balkonowe, jak też innego rodzaju poręcze są wykonywane z metalu, szkła, drewna, kamienia czy betonu. Do najczęściej spotykanych należą jednak balustrady ze stali nierdzewnej. Należy pamiętać, że rodzaj użytego materiału powinien być przede wszystkim dopasowany do wiodącej stylistyki w aranżacji otoczenia, a także do indywidualnych preferencji inwestorów.

Balustrady nierdzewne Gliwice, Rybnik i okolice

Jak już wspomniano wyżej, najczęściej spotyka się balustrady ze stali nierdzewnej. Zwykle przybierają one prostą formę, która komponuje się doskonale zarówno z klasycznym, jak też nowoczesnym i minimalistycznym stylem. Dobrze wykonane i zamontowane balustrady z nierdzewki są trwałym i solidnym wykończeniem balkonów, tarasów czy schodów zewnętrznych, zapewniającym zarazem im estetyczny wygląd.

Zalety – balustrady nierdzewne Katowice

Jeśli chodzi o balustrady nierdzewne Żory, Katowice i dowolne inne śląskie miasta mogą się poszczycić wysokiej jakości produktami, charakteryzującymi się wieloma zaletami. Przede wszystkim, poza estetycznym wyglądem, balustrady nierdzewne cechują się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne (w tym przede wszystkim śnieg, deszcz, grad), wahania temperatury oraz niszczące działanie wilgoci. Są też odporne na silne promieniowanie słoneczne, dzięki czemu nie blakną nawet po długim czasie użytkowania. Ponadto balustrady nierdzewne (Rybnik czy w dowolnych innych miejscowościach na Śląsku) nie wymagają dodatkowej i regularnej konserwacji. Są także dość odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Balustrady nierdzewne Wodzisław i okolice – ceny

Jeśli chodzi o balustrady nierdzewne Jastrzębie, Wodzisław czy okoliczne miejscowości charakteryzują się korzystnymi cenami samego wyrobu, jak też ich montażu. Koszt wykonania balustrady zależy przede wszystkim od wzoru. Średnia cena tej inwestycji to około 250 do 550 zł za metr kwadratowy.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki