REKLAMA

Położona w odległości 250 kilometrów od Warszawy Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest jednym z bardziej atrakcyjnych regionów naszego kraju. Każdego roku Mazury są odwiedzane przez tłumy polskich i zagranicznych turystów.

 

Atrakcje, które czekają na Mazurach

Największym skarbem regionu są oczywiście jeziora. To one są powodem, dla którego turyści przyjeżdżają na Mazury. Wakacyjną stolicą Mazur jest Giżycko. Turystów z całej Polski, ale także z zagranicy przyciągają do miasta między innymi koncerty, które organizowane są w amfiteatrze twierdzy Boyen oraz dyskoteki na plaży. Centrum miasta rozciąga się wzdłuż ulicy Warszawskiej. Zachowało się przy niej kilka kamienic zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku. Jedną z atrakcji Giżycka jest zwodzony most obrotowy. Spina on brzegi Kanału Łuczańskiego. Jest jedyną tego typu konstrukcją w Polsce. Na wschodnim skraju miasta położona jest twierdza Boyen. Należy ona do największych turystycznych atrakcji Giżycka. Wzniesiono ją w połowie XIX wieku. W czasie II wojny światowej była siedzibą organizacji wywiadowczej Fremde Heere Ost. Bazą dla wodniaków bardzo często są Mikołajki. Położone są nad dwoma jeziorami: Mikołajskim i Tałty. Jedno z nich łączy się z jeziorem Śniardwy. Do Mikołajek przyjeżdżają nie tylko osoby, które samodzielnie żeglują. Ci, którzy tego nie potrafią mogą wybrać się w trwający kilka godzin rejs statkiem wycieczkowym. Dużym ośrodkiem turystycznym jest także Mrągowo. Miasto położone jest na wzgórzach rozciągających się nad dwoma jeziorami: Juno i Czos. Atrakcją Mikołajek jest Piknik Country oraz zbudowane w stylu Dzikiego Zachodu miasteczko westernowe Mrongoville.

Gdzie nocować na Mazurach?

Znalezienie noclegu na Mazurach to żaden problem. Działają tutaj między innymi schroniska, zajazdy, prywatne pensjonaty. Bez trudu można znaleźć także hotel na Mazurach. Cechą, która łączy wszystkie mazurskie hotele jest wielka gościnność osób, które je prowadzą oraz bardzo wysoki standard świadczonych usług. Hotele w poszczególnych miejscowościach różnią się oczywiście swoim stylem, mają odmienny charakter. Są wśród nich zarówno luksusowe hotele dla najbardziej wymagających klientów, jak i takie, które są mniej luksusowe, ale jednocześnie także tańsze. Nie brakuje hoteli na Mazurach, w których bardzo mile widzianymi gośćmi są rodziny z dziećmi. Plusem większości hoteli jest ich lokalizacja: położone są w zielonych, cichych okolicach, bardzo często nad brzegiem jednego z licznych mazurskich jezior. W hotelach na gości czekają często dodatkowe atrakcje, nie brakuje także udogodnień takich jak na przykład SPA. Z pewnością wiele osób będzie mile zaskoczonych tym, że na Mazurach są hotele, w których chętnie przyjmowani są goście z czworonożnymi pupilami.

Mazury cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych turystów. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich baza turystyczna jest bardzo dobrze rozwinięta. Turyści mogą spać między innymi w hotelach o różnym, także podwyższonym standardzie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki