REKLAMA

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań reklamowych dostępnych na rynku są ulotki Poznań. Ich skuteczność może być bardzo różna w zależności od treści, sposobu zaprojektowania oraz biznesu jaki mają reklamować. Teoretycznie samo wykonanie projektu ulotki jest bardzo proste, jednak zaprojektowanie jej w taki sposób, aby przykuła uwagę osoby oglądającej jest już dużo trudniejsze. W związku z tym poniżej prezentujemy kilka bardzo istotnych porad, które powinny poprawić czytelność ulotki zaprojektowanej przez Ciebie. Warto się do nich stosować, a ułatwi się sobie życie.

Dla każdego?

Czy jeden projekt graficzny może być adresowany do każdego? W zasadzie nie ma takiej opcji. Zupełnie inaczej powinna wyglądać ulotka gabinetu lekarskiego, a zupełnie inaczej ulotka sklepu czy też firmy informatycznej. Są one adresowane do zupełnie innych osób i w związku z tym warto zupełnie inaczej je zaprojektować. Oczywiście jeśli ulotki Poznań będą rozdawane na ulicy to nie można umieszczać w niej historii firmy, ponieważ osoby czytające nie będą raczej miały czasu na dokładne jej przeanalizowanie. Warto zastosować chwytliwy nagłówek, a treść ograniczyć do niezbędnego minimum, w której zawarte będzie krzykliwe hasło, zdjęcie przyciągające uwagę czy też inne elementy, które pozwolą szybko zapoznać się z ofertą firmy. Oczywiście trzeba pamiętać, że na małym formacie ulotki raczej niemożliwe jest przedstawienie pełnej oferty firmy, jeżeli chce się zachować odpowiedni poziom czytelności. Najlepiej na ulotce przedstawić najciekawszy element oferty i zaprezentować telefon bądź też adres www naszej strony. W przypadku gdy czytelnik będzie miał czas przeanalizować ofertę można zawrzeć na niej więcej ciekawych i interesujących informacji.

Format ulotki

Istotną kwestią jest nie tylko to co znajduje się na ulotce, ale także jej kształt. Co prawda nie jest to najbardziej istotną kwestią, jednak z całą pewnością kształt ulotki można wykorzystać do przyciągnięcia uwagi czytelnika. Jeśli chodzi o kształt to jeżeli chcemy z nim eksperymentować to należy pamiętać, że musi on przyciągać uwagę, ale jednocześnie pozwalać na spokojne zapoznanie się z informacjami zawartymi na ulotce. Do najbardziej standardowych kształtów ulotek zaliczając się ulotki prostokątne, składane czy też te w kształcie serca. W większości przypadków najlepiej sprawdzą się klasyczne ulotki bądź też ulotki składane jeśli potrzeba przekazać więcej informacji.

Umiar

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że ulotki Poznań są przeznaczone dla ludzi. Warto zastanowić się czy głównym odbiorcą będzie kobieta czy też mężczyzna, osoba młoda czy też starsza. Jeśli posiada się takie informacje to o wiele łatwiej jest przygotować odpowiedni projekt ulotki. Każdy projekt ulotki musi być dobrze przemyślany i dostosowany do oczekiwań osoby, która będzie z nich korzystać. Nie warto przesadzać zarówno z ilością informacji, która zostanie zawarta na ulotce jak również z minimalizmem. Jeśli zdecyduje się na minimalizm to najprawdopodobniej nie umieści się tam wszystkich informacji. Tylko umiar w każdą ze stron pozwoli stworzyć idealne ulotki.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki