REKLAMA

Schody to jedno z tych miejsc w domu, na których zwykle uważamy aby się nie przewrócić ani nie potknąć. Choć projektanci często wymyślają bardzo designerskie, “otwarte” schody, większość z nas mimo wszystko czuje się dobrze, mając do dyspozycji poręcz, za którą zawsze możemy się złapać, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Z czego jednak powinna ona być, aby naprawdę służyła nam długo i bezproblemowo?

1. Systemy balustrad – niby nic, a chroni cię na schodach

2. Stal nierdzewna wytrzyma upływ czasu

3. Dlaczego warto zainwestować w dobrą balustradę?

Systemy balustrad – niby nic, a chroni cię na schodach

Elementy balustrad to ważna część klatki schodowej. Nie tylko podtrzymują samą balustradę, ale dzięki temu dają nam poczucie bezpieczeństwa. Dzięki trwałej, trudnej do uszkodzenia poręczy zawsze możemy złapać się i uniknąć upadku, gdy np. poślizgniemy się na śliskich schodach. Dużym plusem balustrad jest także możliwość ciekawego ich zaaranżowania – przykładowo, wykorzystując uchwyty do szkła możemy stworzyć piękną, przeszkloną powierzchnię, która choć przezroczysta, to mimo wszystko będzie stanowiła dla nas zabezpieczenie podczas korzystania ze schodów.

Stal nierdzewna wytrzyma upływ czasu

Planujesz wykonać balustradę do schodów, a nie wiesz za jakim materiałem powinieneś się rozglądać? Rury ze stali nierdzewnej, podobnie jak słupki ze stali nierdzewnej, są tym, czego szukasz – bardzo wytrzymałe i eleganckie w wyglądzie, wytrzymają nie tylko wewnątrz domu czy mieszkania, ale i na zewnątrz. Jest to materiał odporny na codzienne, czasem nawet bardzo intensywne użytkowanie, ale także świetnie radzi sobie z warunkami atmosferycznymi na dworze. Dodatkowym plusem jest też minimalistyczny wygląd, który bardzo dobrze wpasuje się w nowoczesne wnętrze.

Dlaczego warto zainwestować w dobrą balustradę?

Elementy do balustrad muszą być wytrzymałe, ponieważ od nich w kryzysowej sytuacji zależy nasze bezpieczeństwo. Z tego powodu nie warto oszczędzać na byle jakiej poręczy, a po prostu zainwestować w trwały wyrób o najwyższej jakości i z wytrzymałego materiału. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak sobie z tym poradzić, zawsze warto poprosić o pomoc architekta lub projektanta wnętrz, który dobierze balustradę do typu schodów, wystroju wnętrza a także naszych preferencji. W przypadku, gdy nie możemy wesprzeć się radą profesjonalisty, możemy także zasięgnąć porady u obsługi sklepu zajmującego się sprzedażą, a czasem też montażem podobnych elementów – z całą pewnością otrzymamy wyczerpującą odpowiedź.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. U nas na schodach wewnętrznych jest szklana balustrada, zamontował nam je parkietlux bo chcieliśmy nowoczesnego wzornictwa. Nie mamy małych dzieci więc balustrada nie musi pełnić funkcji bezpieczeństwa czy asekuracji a wyłącznie dekoracyjną.