Sól gorzka – zdrowym być

REKLAMA

Trendy dotyczące zdrowego trybu życia rozwijają się dynamicznie obejmując coraz większe grono osób. Jeszcze kilka lat temu o zdrowy tryb życia, regularne uprawianie sportu oraz używanie naturalnych kosmetyków dbały głównie te osoby, którym zależało na życiu w zgodzie z ekologią i utrzymaniu sportowej sylwetki. Obecnie większość z nas chce prowadzić zdrowy styl życia, zwłaszcza, że dostęp do rozmaitych produktów obfitujących w składniki mineralne i witaminy jest wyjątkowo prosty. Sklep ze zdrowymi produktami jest jednym z ulubionych miejsc wśród świadomych ludzi stawiających na wysoką jakość życia. Detoks, czyli systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn to jedno z coraz bardziej popularnych zjawisk. Wynika on z większej troski ludzi o ogólne samopoczucie oraz świadomy wybór, jakim jest zdrowy styl życia. Jednym z cenionych składników stosowanych podczas oczyszczania organizmu oraz w celu regeneracji jest sól gorzka.

Gorzka sól Epsom

Sól o gorzkim smaku zwana także jako sól angielska została doceniona już wiele lat temu dzięki swoim cudownym właściwościom. Sól Epsom dobroczynnie wpływa na poprawę zdrowia i regenerację organizmu, gdyż posiada właściwości odkwaszające, odtruwające i regenerujące. Dzięki zwiększonej zawartości siarki i magnezu, sól gorzka doskonale wpływa na poprawę kondycji organizmu, gdyż działa przeciwzapalnie i antyłojotokowo. Dlatego właśnie ten składnik znalazł się w sklepie internetowym https://naturalniezdrowe.pl/mineraly-i-witaminy-czda/275-siarczan-magnezu-wiadro-5kg-sol-gorzka-epsom-5902721171678.html jako jeden z bardzo popularnych produktów wspomagających oczyszczanie organizmu.

Znana od stuleci

Sól angielską odkryto około XVII wieku w Anglii w okolicy miejscowości Epsom, skąd pochodzi jej nazwa. Pozyskiwano ją z naturalnych źródeł poprzez odparowywanie. Jest bezwonna, biała i wyglądem przypomina sól gruboziarnistą, gdyż jej kryształki są dosyć duże.

Naturalny sposób wytwarzania

Obecnie sól ta wydobywana jest ze złóż podziemnych i wytwarzana w naturalnym procesie z surowca o nazwie Kizeryt. To minerał, który jest monohydratem siarczanu magnezu. Po wydobyciu zostaje on rozpuszczony w gorącej wodzie i tworzy klarowny roztwór. Następnie po schłodzeniu dochodzi do rekrystalizacji, w  wyniku czego wytrąca się czysty heptahydrat siarczanu magnezu. Powstała sól jest suszona i gotowa do użycia.

Właściwości i zastosowanie siarczanu magnezu

Sól Epsom to nieorganiczny związek chemiczny, tzw, siarczan magnezu o symbolu MgSO4. Bogata w siarkę i miedź jest doskonałym składnikiem niezbędnym do zachowania zdrowia i urody. Jest popularnym surowcem używanym w lecznictwie jako środek przeczyszczający i tokolityczny – może zahamować skurcze macicy zapobiegając przedwczesnym porodom. Ponadto jest stosowana w kosmetyce do produkcji soli do kąpieli oraz różnych preparatów pielęgnacyjnych, gdyż ma PH neutralne dla skóry. Łagodzi podrażnioną skórę, wzmacnia włosy i paznokcie. Sól Epsom jest dobrze rozpuszczalna w wodzie, a w stanie bezwodnym ma silne właściwości higroskopijne, dlatego znajduje zastosowanie w rolnictwie i w laboratoriach jako środek suszący.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki