Za ponad dwa miesiące wakacje, które niektórzy z nas spędzą za granicą. Jak co roku pojawia się problem z komunikacją i postanowienie, że tym razem w obcym kraju nie będziemy się czuli źle z powodu problemów z porozumiewaniem się. Jak zatem wybrać język, którego zaczniemy się uczyć? Oto kilka podpowiedzi jak mądrze zadecydować.

REKLAMA

Jaki język jest najpopularniejszy?

Zanim zaczniemy się uczyć pierwszego języka obcego warto się zastanowić, który najbardziej nam się przyda. Jeśli nie liczyć chińskiego, do grupy najpopularniejszych należą: hiszpański, angielski, portugalski, rosyjski, francuski oraz niemiecki. Trzeba się zatem przemyśleć, gdzie będziemy go używać i do czego jest nam potrzebny?

Osobiste sympatie

Wybraliśmy już język i zaczynamy się uczyć. Niestety po jakimś czasie okazuje się, że nauka nam nie wychodzi. Męczymy się przy kolejnych słówkach, a mówienie idzie słabo. To znak, że być może ten język nie jest dla nas. Aby się czegoś nauczyć musimy to pokochać, tak samo jak kulturę kraju, który planujemy odwiedzić. Takie podejście na pewno zdopinguje nas do większego wysiłku.

Języki pokrewne

Przy wyborze warto pomyśleć czy nauka nie ułatwi nam później przyswojenia kolejnego języka. Na przykład jeśli zaczniemy się uczyć hiszpańskiego, język portugalski będzie już dużo prostszy. Wybór rosyjskiego znacznie ułatwi nam zrozumienie ukraińskiego czy białoruskiego. Od języka francuskiego dzieli nas już tylko krok do włoskiego.

Własne tempo

Nie oczekujmy natychmiastowych efektów. Nauka języka to często długi, wieloletni proces. Nie zniechęcajmy się zatem łatwo i uzbrójmy się w cierpliwość. Płynność w języku przychodzi z czasem. Lepiej uczyć się częściej a mniej, niż dużo na jeden raz. Liczy się przede wszystkim systematyczność.

Wybór formy nauczania

Kiedy już podjęliśmy decyzję o zapisaniu się na kurs językowy warto na koniec zastanowić się czy preferujemy zajęcia indywidualne czy w grupie. Zapoznać się z ofertą szkół językowych i możliwościami jakie oferują.

– My ze swój strony zachęcamy oczywiście do nauki w Akademii Edukacji IQ – mówi właścicielka firmy Karolina Labocha. – Zapraszamy do kontaktu z nami! Z chęcią pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniej formy nauki! – dodaje.

Zapisy do Akademii Edukacji IQ trwają cały rok. Warto zatem zastanowić się czy to nie odpowiedni moment, by rozpocząć swoją przygodę z językami obcymi.

O Akademii Edukacji IQ

W Akademii Edukacji IQ mieści się przy ul. Farnej 8 i pracuje w niej około 20 lektorów z Polski i z zagranicy. W ofercie znajdują się języki: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski i ukraiński. W szkole uczą się dorośli, dzieci i młodzież.

Więcej informacji można znaleźć na facebooku wpisując w wyszukiwarkę: Akademia Edukacji IQ lub dzwoniąc pod numer telefonu: 691- 296- 310.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki