Nie jestem inny, a wyjątkowy. O autyzmie w Szybie Bończyk

Nie jestem inny, a wyjątkowy – pod takim hasłem zorganizowano w mysłowickim Szybie Bończyk obchody Światowych Dni Świadomości Autyzmu. Spotkali się tam psychologowie, pedagodzy, rodzice i szczególni goście.

REKLAMA

Dla dzieciaków zaplanowano malowanie buziek, baloniki i słodki poczęstunek, rodzice i goście słuchali w tym czasie bardzo pouczających prelekcji.

Patronką, a zarazem gościem honorowym tej imprezy, była Karina Wojciechowska – niegdysiejsza Miss Polonia i Miss Planet z Mysłowic.

– Jestem szczęśliwa, że mogę tu być, że mogę wspierać. Oddam siebie, nie tylko tym razem, ale i za rok, bo chcemy, żeby to wydarzenie było cykliczne. Chcemy pomóc ludziom zrozumieć, że te dzieci to ktoś naprawdę wyjątkowy – mówi Karina Wojciechowska.

Wsparcie i gotowość do pomocy wyrazili też swoją obecnością między innymi włodarze miasta czy posłowie. Jak podkreślali, to ważne, by o autyzmie mówić, a rodzinom dotkniętym tym zaburzeniem pokazywać, że nie są pozostawione same sobie.

– Dzięki takim wydarzeniom bardziej otwieramy się na potrzeby, wrażliwość, uczucia innych osób, które potrzebują czasem większego zaangażowania, większej troski, albo po prostu odrobiny wiedzy na temat ich choroby – mówi Wojciech Król, Poseł na Sejm RP.

Już w maju nadarzy się okazja, by rodzice, przedstawiciele urzędu miasta i specjaliści znaleźli wspólny język i wypracowali rozwiązania, które sprawią, że rodzinom dotkniętym autyzmem w Mysłowicach będzie żyło się lepiej.

– 14 maja o godzinie 11 w nowej sali sesyjnej urzędu miasta odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy wszystkich rodziców, którzy mają dziecko autystyczne lub z niepełnosprawnością – zaprasza Marta Ostrowska, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych w Mysłowicach.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki