Modne dywany do salonu: jaki dywan wybrać?

REKLAMA

Odpowiednia aranżacja wnętrz jest w tej chwili bardzo ważna! Tak jak ubiór jaki wybieramy, tak i meble czy dodatki, które znajdują się w naszym domu czy mieszkaniu, świadczą o nas samych.

Istnieje bowiem naprawdę duży wybór produktów, więc każdy może zdecydować się (w miarę możliwości finansowych) na to, co najbardziej mu się podoba. Co jakiś czas zmienia się moda, jednak istnieje duża dowolność przy wyborze stylu aranżacji wnętrz. Najpopularniejszy jest w tym momencie styl skandynawski i nowoczesny. Jakie dywany wybrać do takich salonów, by świetnie się prezentowały z innymi elementami? Na co dokładnie zwracać uwagę, wybierając dywan?

Najmodniejszy – czyli jaki?

Dywany to istotne elementy w każdym salonie. Ocieplają wizualnie przestrzeń, a przy tym można dzięki nim wydzielić też we wnętrzu odpowiednie strefy – na przykład czytelniczą od telewizyjnej. Najczęściej główny, największy dywan umieszcza się pod zestawem wypoczynkowym – kanapą, fotelami i stolikiem kawowym. Można również zdecydować się na dywany obejmujący całą przestrzeń salonu – tym samym można liczyć na ciepło pod stopami w każdej jego części. W tej chwili najmodniejsze są kolory natury – a więc dywan powinien być brązowy, szary, niebieski… Oczywiście, trzeba go dostosować do reszty wnętrza, by wizualnie tworzył z nią zgraną całość. Kolor rdzy, koralu, piaskowe, pustynne barwy – wszystko to jest modne w tym sezonie.

Jaki wybrać dywan do salonu?

Żeby dopasować dywan do salonu, trzeba spojrzeć na jego kolorystykę. Jeśli na ścianach znalazły się silne barwy, dywan powinien nieco je stonować – raczej jakaś ozdoba stojąca na stole może ponieść ciężar oryginalności. Z kolei jeśli wnętrze jest stonowane, dywan może być nieco odważniejszy, na przykład w barwie gaszonego różu. Lepiej jednak nie eksperymentować i z kolorem, i z jego fakturą. Najpopularniejsze są nadal dywany puchate, miłe w dotyku, które prezentują się elegancko i ocieplają wnętrze – sprawiają, że jest ono przytulniejsze. Do salonu warto wybrać raczej dywan jednolity kolorystycznie – chyba że ogólnie jest w nim mało ozdób. Sklep z dywanami interoom.pl to miejsce, gdzie każdy odnajdzie coś dla siebie – idealny dywan, którego się szuka! Piękne wizualnie i miłe w dotyku materiały na pewno podniosą komfort codziennego użytkowania salonu, jak też uczynią całą przestrzeń milszą dla oka, stylową.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ