Grupa „Groszki” zagrała „Alebabę i rozbójniczki”

Generalnie co bajka to morał czyli to taka bajkowa rola edukacyjna. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Działająca przy Teatrze Sztuk dziecięca Grupa Teatralna „Groszki” zaprezentowała sztukę „Alebaba i rozbójniczki”.

REKLAMA

I tak w niedzielne popołudnie 31 marca żadna wrażeń mała publika wypełniła szczelnie widownię. Grupa “groszki” zaprezentowała opowieść o poszukiwaniu tajemniczego kota. Z reguły się nie wyłamano, bajka ma morał i to jaki.

Grupę tworzy 17 dzieci, najmłodszy aktor ma 5 lat. Wszyscy swoją teatralną pasję traktują najpoważniej na świecie, choć to dla nich przede wszystkim przednia zabawa.

„Alebaba i rozbójniczki” to wyjątkowo zabawna sztuka, ma nad wyraz pomysłową akcję, dowcipne dialogi, na dokładkę oryginalne postacie, z którymi zadrzeć to nie żarty.

Jak mówi jedna z bohaterek „poważna zbója nie ganiać kota”, tytułowe rozbójniczki więc do grona poważnych zbójów nie należały, raczej bardzo były śmieszne. Zagranie takich ról do łatwych nie należy.

Pogratulować młodym aktorom dobrej gry z zacięciem, a reżyserce świetnych pomysłów scenicznych. Publice wyjątkowo było do śmiechu, można więc odtrąbić sukces.

W spektaklu zagrali: Martyna Łukaszuk, Nadia Pieczara, Gosia Tulej, Natalia Znamirowska, Oliwia Fidura, Roksana Migacz, Marysia Surmacz, Joasia Chrustowska, Emma Michael, Lilusia Czajka,Igor Stadler, Maksymilian Wiktorowicz,Szymon Tański,Daria Migacz, Nadia Fidura, Józio Fidura, Samuel Dyrda, instruktor grupy, reżyser – Barbara Wójcik-Wiktorowicz, kompozytor i przygotowanie wokalne – Agnieszka Olszańska

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki