Egzamin Gimnazjalny ruszył bez przeszkód

Punktualnie o 9:00 otwarli arkusze i przystąpili do testu. Uczniowie ostatnich po reformie oświaty, gimnazjalnych klas, napisali dziś pierwszą część egzaminu. Pomimo wielu wątpliwości, czy w ogóle się odbędzie, egzamin gimnazjalny ruszył bez przeszkód.

– Zgłoszonych mamy do Egzaminu Gimnazjalnego 38 tys. uczniów. Mamy też 766 szkół gimnazjalnych, w których odbywa się egzamin – mówi Urszula Okrajni, wicedyrektor OKE Jaworzno.

REKLAMA

Trwa strajk, ale nie stanął na przeszkodzie temu, by uczniowie zasiedli do sprawdzianu w ustalonym wcześniej terminie. Do szkół na czas przywieziono arkusze a do OKE póki co nie docierają informacje o nieprawidłowościach.

Dziś uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych, jutro przydadzą się matematyczne umiejętności, natomiast w piątek młodzież będzie miała za zadanie wykazać się znajomością języków. Pozostaje nam życzyć połamania długopisów!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

 1. Mało Wam Nauczyciele?
  Jaki Wy dajecie przykład dla dzieci tym strajkiem jaki?
  Dzieci widzą, że jak się pracuje 3rbh dziennie to można dożo więcej żądać.

  Ja mam wyższe wykształcenie i więcej studiów podyplomowych niż niejeden nauczyciel. Pracuje w Chorzowie 8 h a w domu kolejne 4g na laptopie. W weekendy ta sama sytuacja. Jak jadę na urlop to biorę laptopa i tez pracuję a mam 3200 na rękę w jednym z energetycznych firm. To duzo? chętnie się z Wami zamienię.

  Dajcie już spokój z tym strajkiem albo oddajcie i pieniądze za stracone urlopy.

  Uważacie się za osoby dorosłe a nie pomyśleliście o najmłodszych dla których nie macie opieki.
  Trochę zrozumienia dla dzieci.

  Przez WASZE działanie najbardziej tracą na tym dzieci i uczniowie.