Czy do teatru nadal należy ubierać się odświętnie?

REKLAMA

Dress code teatru nie jest ustalony w sposób jednolity. Nie ma również sztywnych ram wskazujących na to, co wolno założyć, a czego nosić w teatrze nie wolno. Jest natomiast lista zasad, którymi warto się sugerować, które obrazują, co powinno się założyć idąc do teatru. Choć coraz częściej w tatrach obowiązuje luźny dress code, to warto stawiać na klasyczne zestawienia, które mają w sobie nutę elegancji.

 

Tak warto ubierać się do teatru:

  • Panowie powinni postawić na klasyczne rozwiązania, a więc garnitur oraz eleganckie obuwie. Nie jest to jednak wymagane podczas każdego spektaklu i każdej wizyty. Tak elegancki strój jest niemal obowiązkowy w przypadku premier, natomiast na co dzień można pozwolić sobie na nieco luźniejszy styl, jednak z zachowaniem wyczucia, gustu i smaku. Panowie mogą w tatrze pojawić się w spodniach jeansowych, jednak warto stawiać na proste modele, bez poszarpanych dziur, ćwieków i łańcuchów. Połączenie ich z koszulą w stonowanych kolorach sprawi, że stylizacja będzie elegancka i odpowiednia do odwiedzenia teatru.
  • Panie powinny wybierać odzież, która jest elegancka, a nie krzykliwa. Choć podobnie jak panowie, również mogą postawić na klasyczne jeansy, o wiele lepiej prezentują się jednokolorowe spodnie w stonowanej barwie lub spódnice. Należy zwrócić uwagę, że powinny mieć one odpowiednią długość. Sukienki powinny być natomiast proste, najlepiej o ołówkowym kroju. Obuwie zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn powinno być eleganckie i zabudowane.

Jak się nie ubierać do teatru?

Mówi się, że ubiór powinien być dostosowany do sztuki, jednak nawet na przezabawnych komediach z https://teatrkomedia.pl/ wymagane jest spełniane pewnych zasad dress code.

Do teatru nie należy zakładać zbyt krótkich spódniczek, sukienek oraz szrotów. Nieodpowiednie będą również kreacje o zbyt fantazyjnych fasonach – ogromne falbany, rażąca kolorystyka, błyszczące kamienie, cekiny, łańcuchy i ćwieki nie są odpowiednie do wizyty w teatrze.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki