W Klubie Zdrowia o zawrotach głowy

Mózg jest od myślenia, żadna to nowość, ale mózg to również niezwykle skomplikowane centrum dowodzenia. Zbiera on informacje nie tylko z zewnątrz ale także z wnętrza ludzkiego organizmu. Informacje te analizuje i steruje reakcjami na te bodźce. Aby wszystko działo się sprawnie mózg musi być w dobrej kondycji.

REKLAMA

O zawrotach głowy mowy być nie może. Temu jak ich uniknąć poświecono kolejny wykład w Klubie Zdrowia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej działającym przy współpracy z Urzędem Miejskim w Jaworznie. Ten pożyteczny wykład odbył się 16 marca, prezentował go neurolog Krzysztof Wierzbicki. Zawroty głowy mają wiele bardzo różnorodnych przyczyn.

Uznaje się, że prawidłowe funkcjonowanie mózgu zależy w dużej mierze od sposobu życia i od urozmaiconej zdrowej diety. Niemniej ważny dla sprawnej pracy mózgu jest dobry nastrój i relaks, stres działa na mózg fatalnie.

Ostatnimi czasy naukowcy odkryli niezwykły system komunikacyjny. To oś mikrobiom-jelito-mózg. Stwierdzono, że niektóre bakterie obniżają poziom hormonu stresu kortyzolu.

Każdy kiedyś cierpiał na ból głowy, czasami nie sposób go uniknąć. Dobrze jest wiedzieć, jakie sposoby na zaistniały ból głowy są dla nas najwłaściwsze.

Byłoby idealnie, gdyby nasz mózg-centrum dowodzenia wysyłał jedynie pozytywne informacje. Jest to do osiągnięcia, trzeba się tylko postarać i być w tych staraniach konsekwentnym.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki