Światowy Dzień Wody. Czy jaworznianie piją tę z kranu?

22 marca obchodzony jest jako Światowy Dzień Wody. To dobry moment, by przypomnieć, że trzeba ją szanować, a na całym świecie są setki milionów ludzi, którzy mają do niej ograniczony dostęp. Przy okazji Światowego Dnia Wody zapytaliśmy mieszkańców, jak oceniają tę, która płynie w ich kranach. 

REKLAMA

W Jaworznie woda w ponad 95 proc. produkowana jest na ujęciach własnych i spełnia normy regulujące jakość wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Ten fakt jednak niekoniecznie przekonuje mieszkańców do podstawiania szklanek prosto pod kran.

– Raczej staram się nie pić wody z kranu. Raczej jest niezdrowa, bo są pewne zanieczyszczenia, córka stosuje filtry i widać, co tam się odkłada – komentuje pan Paweł, mieszkaniec Jaworzna. 

Pośród jaworznian, którzy z różnych powodów nie decydują się na picie wody prosto z kranu, znaleźli się także i ci, którzy nie mają z tym żadnego problemu.

– Piję wodę z kranu, ale czasami tylko – mówi pani Kazimiera.

Niezależnie od tego, czy preferujemy tę butelkowaną, czy może prosto z kranu, koniecznie trzeba pamiętać o tym, że wodę trzeba szanować, a spadek jej zasobów to duże zagrożenie dla całej ludzkości.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki