Kto wystąpi na Dniach Jaworzna 2019

Wiemy jakie gwiazdy wystąpią z okazji Dni Jaworzna 2019.

Artyści bijący rekordy popularności zagrają dla nas podczas Dni Jaworzna 15 i 16 czerwca 2019!

REKLAMA

To będzie sześć niesamowitych koncertów: The Dumplings, Grzegorz Hyży, Gromee, Blunt Razor, Kamil Bednarek, Ørganek. W tym roku organizator, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, postawił na gwiazdy, na których koncerty bilety wyprzedają się do ostatniego miejsca.

The Dumplings – zespół który wystąpi pierwszego dnia, mogliśmy już podziwiać na scenie alternatywnej ostatniego jaworznickiego Festiwalu Energii (2015 r.). Od tamtego czasu ich kariera nabrała tempa. Zagrali m.in. na głównej scenie Open’er Festivalu oraz na dużych brytyjskich festiwalach muzycznych. Mają na swoim koncie trzy albumy i są niekwestionowanymi polskimi gwiazdami muzyki electropop.

Grzegorz Hyży – W sobotę na scenie pojawi się też Grzegorz Hyży. Wokalista po występie w finale programu X-Factor w 2013 r. nagrał dwa albumy, a jego single wielokrotnie lądowały na najwyższych miejscach polskich list przebojów. Był też dwukrotnie nominowany do Fryderyka, m.in. w 2015 r. w kategorii Fonograficzny Debiut Roku (wtedy najlepsi okazali się… The Dumplings).

Gromee – Sobotni wieczór Dni Jaworzna 2019 zakończymy klimatami klubowymi. Gromee, czyli Andrzej Gromala, to krakowski producent muzyczny, który w ubiegły roku reprezentował nasz kraj w konkursie Eurowizji.

Blunt Razor – w niedzielę rozpoczniemy mocnym lokalnym akcentem. Blunt Razor już wielokrotnie udowodnili, że ich twórczość zasługuje na uwagę. Wygrywali ważne, ogólnopolskie konkursy, zyskali świetne opinie takich gwiazd jak Katarzyna Nosowska czy Monika Brodka. Obecnie walczą o finał Festiwalu Supportów (głosowanie na stronie festiwalusupportów trwa do 16 lutego – zachęcamy do oddania głosu na jaworznian).

Kamil Bednarek – Później na scenie pojawi się Kamil Bednarek – to niekwestionowana gwiazda polskiego reggae, artysta, który mimo młodego wieku w polskim przemyśle fonograficznym osiągnął chyba wszystko. Na swoim koncie ma diamentową płytę i niezliczoną ilość występów.

Ørganek – Jako ostatni podczas Dni Jaworzna 2019 zagra Ørganek, laureat Fryderyków za utwór roku („Mississippi w ogniu”) oraz rockowy album roku („Czarna Madonna”).

Propozycja MCKiS w tym roku to spora różnorodność muzyczna, z pewnością każdy jaworznianin wybierze coś dla siebie.

Nie pojawiły się jeszcze informacje na temat wejściówek na koncerty. Najprawdopodobniej wejście na koncerty będzie bezpłatne.

Źródło: http://mckis.jaw.pl

 

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki