Nowa wystawa Grzegorzka

Kolejna wystawa w Muzeum w Chrzanowie będzie trwała od 13 lutego do 25 marca. Jej tytuł to “Gdzieś w chrzanowskim powiecie”.

Jej kuratorem jest dobrze wszystkim znany Piotr Grzegorzek.

REKLAMA

Będzie ona pokazać piękno i bogactwo ziem powiatu chrzanowskiego w granicach sprzed 1950 roku. W tamtych czasach granica zachodnia biegła wzdłuż Białej Przemszy i Przemszy a wschodnia przebiegała na wschód od Niegoszowic. Na południu był to lewy brzeg Wisły.

Na wystawie zostanie pokazany skromny wybór zdjęć – zaledwie 120 z bogatej dokumentacji kuratora wystawy niemalże w całości opublikowanej w Internecie. Całość uzupełnią okazy geologiczne ze szczególnym uwzględnieniem formacji oolitu balińskiego oraz kolekcji z Kopalni Trzebionka. Kopalnię zamknięto w 2008 roku, kolekcja geologiczna trafiła do nas w 2011 roku. Warto zajrzeć na tę wystawę między innymi dlatego, że sporo zdjęć dokumentuje Jaworzno. Są też liczne okazy geologiczne pozyskane w terenu miasta, między innymi z Sadowej Góry, rejonu ulicy Chełmońskiego, miejsca na którym stoi Galena oraz spod ulicy Sławkowskiej. W sumie okazów geologicznych będzie co najmniej 240.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ