REKLAMA

Kluczyk do samochodu może zgubić każdy. I niestety dzieje się to w najmniej oczekiwanych momentach, kiedy dostęp do auta jest nam pilnie potrzebny. Z pomocą przychodzą nam profesjonalni ślusarze i firmy dorabiające klucze, które skasują sporo mniejszą kwotę niż ASO za tę samą usługę.

Jak najczęściej gubimy kluczyki samochodowe?

Zapewne wielu z nas mogłoby opowiedzieć najbarwniejsze historie dotyczące utraty kluczyków samochodowych, ale proza życia pokazuje, że bardzo często kierowcom zdarza się je zatrzasnąć w aucie. Podobno nawet co trzeci kierowca po prostu zgubił bezpowrotnie swoje klucze w chwili roztargnienia. Niestety czasami kluczyki od samochodu padają łupem złodziei, czyhających na moment, gdy bez żadnych problemów wsiądą do naszego auta i niepozornie odjadą. Jest kilka sposobów na uniknięcie stracenia tego małego, niepozornego, a niezwykle wartościowego przedmiotu. Warto zawsze dbać o to, by klucze miały swoje miejsce w domu, odpowiedniej kieszeni, czy w torebce. Należy też pomyśleć o charakterystycznym i dość sporym breloczku lub smyczy, które będą przypominały o kluczach. Warto też pamiętać, by nie spinać wszystkich kluczy w jeden pęk – w przypadku zgubienia, tracimy wszystkie egzemplarze. Istnieją też bardziej zaawansowane technologie dla prawdziwych zapominalskich, czyli lokalizatory, pozwalające szybko i skuteczne ustalić położenie klucza. Zaleca się też, by dmuchać na zimne i już zawczasu dorobić dodatkową parę kluczy, która będzie schowana w bezpiecznym miejscu, czekając na czarną godzinę.

Dorabianie kluczyków samochodowych

Dorabianie kluczyków samochodowych – Warszawa, jak i w każdej innej dużej miejscowości nie powinno być problemem. Profesjonalne firmy dysponują profesjonalnym sprzętem, który umożliwia dorobienie kluczy nawet zaopatrzonych w najbardziej zaawansowane technologie. Warto dokładnie prześledzić oferty lokalnych ślusarzy, którzy praktycznie od ręki potrafią wyprodukować nowy komplet kluczy, nawet jeśli mówimy o samochodach zaopatrzonych w immobiliser.

A co gdy zgubię jedyny kluczyk od auta?

Jeśli zgubimy jedyny kluczyk od naszego auta, to najpierw przypomnijmy sobie słowa, by zawsze dorobić zawczasu dodatkowy komplet. Lecz wiadomo, że mądry Polak po szkodzie i trzeba radzić sobie w każdej sytuacji. Niestety, zgubienie jedynego kluczyka samochodowego wiąże się z dużo większymi kosztami i trwa zazwyczaj nieco dłużej. To jednak tańsze, niż wymienianie całej stacyjki samochodowej.

Ale co z tym ASO?

Powróćmy do pytania z tytułu artykułu. Czy konieczna jest wizyta w ASO by dorobić kluczyk samochodowy, czy to ten jedyny, czy posiadając kopię? Uspokajamy – nie jest, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporą kwotę pieniędzy. Profesjonalny ślusarz np. z miasta Warszawa jest w stanie nie tylko nawet w kilka minut dorobić klucz, ale także uzyskać dostęp do kodu immobilisera. Wszystko zależy od tego, jakim sprzętem i dostępem do jakich danych dysponuje dana firma.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki