XVIII Diecezjalny Konkurs Biblijny etap rejonowy odbył się 10 stycznia 2019 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Jaworznie.

REKLAMA

W konkursie wzięli uczniowie z 4 jaworznickich gimnazjów. Nie wiadomo dlaczego zgłoszeń było mało- czy z powodu wygaszania gimnazjów czy z powodu trudności, jakie trzeba było pokonać czytając Apokalipsę Świętego Jana. To Księga wyjątkowa, można też uczestników nazwać wyjątkowymi i odważnymi, jak ktoś ma wątpliwości co do tych stwierdzeń niech sięgnie po egzemplarz Pisma Świętego i przeczyta ową Księgę. Uczniowie sobie poradzili i „ śpiewająco „ rozwiązali test złożony z 25 zadań i to w 45 minut.

I miejce zdobył uczeń gimnazjum nr 4 (SP 2) Michał Stano. II miejsce zdobył uczeń gimnazjum nr 2 (SP 4) Baranik Grzegorz. III miejsce zdobył uczeń gimnazjum nr 2 (SP 4) Rzepiel Jakub. To dekanat Świętego Wojciecha i Katarzyny.

Z dekanatu Matki Bożej Nieustającej Pomocy: I miejsce zdobyła uczennica Gabriela Jazowska, II miejsce zdobyła uczennica Magdalena Michalik, III miejsce zdobyła uczennica Wiktoria Wychowałek. Uczennice uczęszczają do gimnazjum nr 9 (SP 8).

W miłej atmosferze rozdano dyplomy, podziękowania, słodkie upominki a dla laureatów nagrody książkowe. Szczególne podziękowania składamy księżom dziekanom: Eugeniuszowi Cebulskiemu i Józefowi Lenda za wsparcie materialne a także P. Barbarze Kucharskiej, kierownik Biblioteki Pedagogicznej za ciepłe przyjęcie i wszelką pomoc w organizacji konkursu.

Organizatorzy

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki