Wiele w ostatnim czasie słyszy się o afrykańskim pomorze świń oraz podjętych działaniach, które mają ograniczyć jej rozprzestrzenianie. „Lekarstwem” na chorobę APS jest według Ministerstwa Ochrony Środowiska masowy odstrzał dzików.

REKLAMA

Jednak to nie jest zwykły „delikatny” odstrzał kilku sztuk, a prawdziwa rzeź. Podczas odstrzałów, które zaczną się już 12 stycznia (sobota) planowane jest zabicie nawet 90% populacji dzika, czyli około 210 tys. zwierząt.

W związku z tą decyzją w internecie, prasie oraz nawet na miejskich tablicach ogłoszeń pojawia się wiele protestów, kampanii, a także apeli, które mają uświadomić obywateli naszego kraju, jaki skutek mogą wywołać masowe polowania.

Apel umieszczony na jednej z tablicy ogłoszeń w naszym mieście

W Jaworznie na masowe polowania zgodnie z wytycznymi Ministra Ochrony Środowiska zdecydowało się Koło Łowieckie Jawor. Polowania odbędą się w ostatnie dwie soboty miesiąca tj. 19 oraz 26 stycznia od godziny 9:00. Myśliwi będą polować w lasach w Ciężkowicach oraz na terenie Piaskowni.

Apelujemy, aby w tych dniach, ze względu bezpieczeństwa, omijać wskazane okolice.

NU

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Na innym portalu pisze:
    “Obszar planowanego odstrzału skoordynowanego przebiega przez część województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i obejmuje w sumie około 320 obwodów łowieckich. Stanowi to ok. 6,8 proc. obwodów łowieckich dzierżawionych przez Polski Związek Łowiecki.”

    Tak więc chyba trzeba zgłosić ten fakt na Policję