REKLAMA

Coraz więcej przedsiębiorstw przemysłowych decyduje się na wdrożenie urządzeń, umożliwiających cięcie wodą. Jest to metoda zapewniająca wysoką precyzję, a także dokładność obróbki. Straty podczas przecinania tworzyw ograniczone są do absolutnego minimum. Bezpośrednio przekłada się to na niższe koszty działalności. Nie bez powodu technika ta uważana jest za jedną z najbardziej ekonomicznych.

Wysoka elastyczność obróbki
Proces cięcia wodą jest na tyle elastyczny, że obróbce mogą zostać poddane różnorodne materiały (m.in. stal, kamień, guma, tworzywa sztuczne, ceramika, szkło). Plusem jest fakt, że technika ta sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tradycyjne cięcie nie mogłoby zostać wykonane. Cięcie wodą jest więc znakomitym sposobem na przecinanie twardych materiałów o dużej grubości. Jest to również dobre rozwiązanie podczas cięcia materiałów wrażliwych na wysokie temperatury. Stosując tę metodę możemy uniknąć wpływu wysokiej temperatury na stan powierzchni. Unikniemy odkształceń plastycznych, czy też pogorszenia parametrów materiału.
Cięcie wodą maszyny są proste i bezproblemowe w obsłudze. Dzięki nowoczesnym technologiom powstały urządzenia wydajne, a zarazem funkcjonalne. Tego rodzaju sprzęt można idealnie dopasować do własnych wymagań, co zwiększa komfort i swobodę pracy.

Obniżenie kosztów
Za pomocą maszyn do cięcia wodą możemy wycinać nawet najbardziej złożone kształty. Warto wiedzieć, że metoda ta służy nie tylko do jednostkowej obróbki elementów. Bez problemu wykonamy dużą ilość jednakowych wyrobów. Na uwagę zasługuje również to, że wszystko odbywa się sprawnie, co znacząco skraca czas wytwarzania.
Interesującym jest, że powierzchnie po cięciu wodą są perfekcyjnie gładkie. Nawet ich krawędzie nie wymagają dalszej obróbki. Zmniejsza to nakład niezbędnej pracy, a tym samym obniża koszty działalności.
Maszyny tego typu są na tyle uniwersalne, że nierzadko zastępują one rozbudowany park technologiczny. Ich programowanie przebiega intuicyjnie, więc w dowolnym momencie można zmodyfikować program obróbki.

Maszyny do cięcia wodą- abh.com.pl

- REKLAMA - Zewnętrzne linki