Sobotnie spotkanie drużyn siatkarskich z Jaworzna oraz Częstochowy nie zakończyło się po myśli gospodarzy. Siatkarze z MCKiS Jaworzno wygrali tylko jeden set.

REKLAMA

Przegrana na własnym parkiecie nie podnosi poprzeczki siatkarskiego teamu. Wyżej klasyfikowana Norwid Częstochowa praktycznie bez problemów pokonała gospodarzy, zdobywając tym samym trzy punkty.

Za sprawą Jakuba Grzegolca, gospodarze zdobyli pierwszy punkt w meczu. Początkowo wydawać się mogło, że jaworznianie tanio skóry nie sprzedadzą, ale błędy w przyjęciu zagrywek oraz nieskuteczne ataki miały dowieść co innego. Choć 18 punkt gościom nie przyszedł łatwo, to oni w końcówce partii wiedli prym nad gospodarzem. Jaworznickim kibicom mocniej zabiły serca, kiedy Rafał Pawlak chcąc wyrównać, popisał się asem serwisowym. Ostatecznie jednak podopieczni trenerów Mariusza Łozińskiego oraz Mariusza Syguły musieli przyjąć na klatę przewagę siatkarzy z Częstochowy.

Drugie starcie obnażyło jeszcze więcej niedoskonałości jaworznickiej drużyny. Rotacje w zespole nie wnosiły nic do gry. Jaworznianie wciąż gubili piłki, myląc się przy próbach ataku. Piłkę setową dla gości sprezentował Grzegolec, który nieumiejętnie zaserwował piłkę.

Jaworznianie dobrze wchodzą w trzeciego seta. Trzy punkty na otwarcie mogły świadczyć, że reprymendy trenerów mogły przynieść zamierzony skutek. Chociaż przewaga gospodarzy z biegiem czasu topniała, to jaworznianie wreszcie wykazali chęć  do walki. Mariusz Magnuszewski zdobywa asa serwisowego, a drużyna wreszcie zaczyna grać blokiem. Pewność w obronie i skuteczne ataki, chociażby Karola Borończyka, pozwoliły na wygranie seta, jedynego jak się okazało.

Ostatnie starcie znowu należało do gości. Już na samym początku zdobyli przewagę punktową, a kolejne zagrywki prowadziły częstochowian do zwycięstwa. Jaworznianie, odrabiając straty, doprowadzili do wyrównania partii, ale w końcowej fazie nie potrafili odeprzeć ataków przyjezdnych. Ostatni punkt w meczu zdobył Arkadiusz Żakieta, który skutecznie posłał piłkę na stronę jaworznickiej drużyny. MCKiS Jaworzno przegrywa ostatecznie 1:3, a w tabeli I ligi siatkówki mężczyzn zajmuje 10 miejsce, mając na koncie 8 punktów.

W następnej  kolejce spotkań jaworznianie rozegrają wyjazdowy mecz z KSP Siedlce. Czy siatkarze przełamią wreszcie złą passę w meczach wyjazdowych? O tym dowiemy się już niebawem.

MCKiS Jaworzno – Norwid Częstochowa 1:3 (23:25, 17:25, 25:22, 21:25)

JG

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki