W niedzielne popołudnie doszło w Jaworznie-Starej Hucie do groźnej sytuacji.  Policjanci podczas interwencji zostali zaatakowani. Sprawcy siedzą w policyjnym areszcie, o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

W weekend trzech kierowców straciło prawo jazdy.

REKLAMA

W niedzielę w godzinach popołudniowych policjanci patrolówki dostali zgłoszenie, że w dzielnicy Stara Huta kilka osób spożywa alkohol, zakłóca porządek i dewastuje ogrodzenie szkoły.

Po przybyciu na miejsce policjanci nie potwierdzili dewastacji ogrodzenia, natomiast zauważyli mężczyzn spożywających alkohol. Po wylegitymowaniu grupy zostali oni pouczeni za spożywanie alkoholu i na tym interwencja by się zakończyła, gdyby nie zachowanie jednego z mężczyzn, który zaczął im ubliżać i być w stosunku do nich agresywny. Funkcjonariusze podjęli decyzję, że odizolują 19- letniego agresora od pozostałej trójki próbując doprowadzić go do radiowozu. W tym momencie doszło do agresji fizycznej i słownej w stosunku do interweniujących policjantów, napastnicy szarpali i kopali funkcjonariuszy.

Wynik tej interwencji to zatrzymani dwaj mieszkańcy naszego miasta w wieku 19 i 24 lata, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na chwilę obecną są oni podejrzewani o popełnienie przestępstwa z art. 223kk i 226kk tj. czynnej napaści na funkcjonariusza oraz znieważenia, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Interweniujący funkcjonariusze doznali ogólnych potłuczeń, musiała być im udzielona pomoc medyczna.

info: KMP Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki