Piosenki niepodległe na 100-lecie odzyskania niepodległości – koncert TangoStan

Wszyscy pieśni patriotyczne znamy, wprawdzie niektórzy jedynie ze słyszenia, za to duża część z animuszem je śpiewa. Wobec czego zagadka – co to piosenki niepodległe?

REKLAMA

Nam udało się tę zagadkę rozwikłać. W MBP w sobotę 17 listopada w piosenkach niepodległych zaprezentował się zespół TangoStan z Legionowa. 

Organizatorem tego muzycznego przedsięwzięcia jest legionowskie Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie. Nic dziwnego, że repertuar koncertu dobrano tak, by budzić w publice jedynie pozytywne emocje. Pięknie śpiewali Beata Kraska i Łukasz Kostka.

Do bodaj najczęściej śpiewanych pieśni patriotycznych, lub jak kto woli niepodległościowych zaliczyć należy te o ułanach. Czy więc usłyszymy „Jak całować to ułana”, choć może mało jest ona niepodległościowa.

Ten program piosenek niepodległościowych powstał, co oczywista na 100-lecie odzyskania niepodległości. Zaprezentowano go już czternastokrotnie, publika na każdym koncercie dopisywała, ale czy zdarzało się owej publice nieśmiało artystom wtórować?

Może się czasem zdarzyć, że przy wspólnym śpiewaniu piosenki „Jedzie na Kasztance” po trzeciej zwrotce publika cichnie. Nomen omen konia z rzędu temu, kto zna wszystkie sześć zwrotek.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki